Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen pénzkereseti lehetőség...

Milyen pénzkereseti lehetőség van GYED mellett?

Figyelt kérdés

Gondolom nem mondok újat senkinek sem azzal, hogy nagyon kevés a GYED és a családi pótlék összege. Sokszor az alapszükségletek fedezésére sem elég, főleg a téli hónapokban.

A kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségei vannak a gyermekükkel otthon maradó anyukáknak arra, hogy ezt az összeget (ha csak pár ezer forinttal is), de kiegészítsék?



2012. okt. 14. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hivatalosan semmi,gyed mellett nem dolgozhatsz.Mximum tesz,vatera eladásokkal tudod picit növelni a bevételed.
2012. okt. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte csak MLM, sajnos. Én már egy csomót végigpróbáltam, egy se jött be...Fajátékok, Avon, Oriflame, FLP és társai, be ne dőlj! Max. az Avon-ból havi 3-4-5 ezer forintom, ha sokan rendelnek, sokért. A többibe belebuktam. A játékos dolog nem lett volna rossz, de rossz minőségű volt, sok volt a szállítási díj, amit én állok (itt, ezen az oldalon keresztül kerültem velük kapcsolatba) stb. Az FLP jó, de drága, manapság nem sok mindenkinek van pénze ilyenekre, és ugyanez az Oriflame is. Az Avon az egyetlen, ami megfizethető. Más lehetőség nem nagyon van, ami nem átverés. Én még a cégemnek segítek be néha, de sajnos az is egyre ritkább. :(
2012. okt. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mihez értesz,mi a szakmád?
2012. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó tanácsokat. Avonban én is gondolkoztam, de azt csak úgy merném bevállalni, ha a magam ura lehetnék. Viszont azt hallottam, hogy területileg van egy "mentor", aki nem hagyja nyugton az embert, és hetente keresi, hogy volt-e valami eladás, stb.. Ezt nem szeretném.


Legutóbbi munkahelyemen webszerkesztő, grafikus voltam, de sok mindennel foglalkoztam már. Szeretem a kézműves dolgokat is, el is tudom készíteni, de eladni azt csak akkor tudnám, ha adószámmal is rendelkeznék (viszont ilyesmiben sem gondolkozom, mivel bonyolult lenne).

2012. okt. 14. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kezdj bele ilyen kézműves dolgokba, neten árulhatod, pl. vaterán, teszveszen, vagy leginkább a meska.hu-n, csak úgy próbaképp, hogy egyáltalán megveszik-e, van-e rá kereslet. Ha bejön, akkor foglalkozhatsz vele vállalkozásként, de amíg csak pár darabokat adsz el, addig nem kell ilyennel foglalkozni.
2012. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy már pár darab eladása is üzletszerű tevékenységnek számít, tehát legalább egy adószámot intézni kell hozzá és SZJA bevallásban feltüntetni az ebből származó bevételt.

Vaterán, Teszveszen, Meskán is csak így árulhatok új terméket. Használt termék eladása nem adóköteles 200.000 Ft-ig. Legalábbis én így tudom.

2012. okt. 14. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó, én semmi szabálytalanságra nem akarlak rávenni :) Csak én már többször is adtam el új terméket, és semmi problémát nem okozott, hogy nincs adószámom, de az is igaz, hogy ez mondjuk egy hónapban 4-5 dolog volt, aztán hónapokig semmi, aztán megint pár cucc. Volt közöttük olyan dolog, amit magamnak vettem, vagy a gyereknek, de mégsem volt jó, nem is használtuk, vagy például kaptuk, de már volt ugyanolyan, akkor azt ne használtként adtam el, mert tényleg új volt, akadt közöttük totál bontatlan is (amit kibontottunk, azt természetesen a leírásban feltüntettem). De olyan is volt, amit direkt eladásra szereztem be, egy időben gondoltam rá, hogy ezzel kéne foglalkoznom, de gyerek és egyetem mellett nem volt időm folyamatosan csinálni. De pont ezért, úgy voltam vele, hogy először meglátom, hogy megy a dolog, mennyire veszik meg a cuccokat, mennyire érek rá foglalkozni vele, és ha úgy látom, hogy ez bejön, akkor majd intézem hozzá az ilyen formaságokat. Na erre nem került sor, de azért amikor ezzel szórakoztam, kerestem vele párezer forintot. Nem szabadult még rám az adóhatóság azóta sem :D
2012. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy nem volt ilyen célod...

Szerencséd volt, hogy nem talált rád a NAV. :) Olvastam 1-2 vaterás, meskás rémtörténetet ebben a témakörben.

2012. okt. 20. 18:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Hú, nem is tudtam, hogy vannak ilyenek... Ha tudtam volna, valószínűleg nem próbálkoztam volna ilyennel, nem vagyok én ennyire bátor :D
2012. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!