Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 2 hónapos kislányom...

Van egy 2 hónapos kislányom jár a gyermekvédelmi támogatás?

Figyelt kérdés
A párom 81.000 Ft-ot keres.Nekem jár árvasági segély az 42000 Ft. Meg kapom a babára a családit és a gyest. Nem tudom hogy jár e nekünk a támogatás.Albérletben lakunk nincs autónk sem.
2012. okt. 16. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A települési önkormányzat jegyzője megállapítja a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát, amennyiben a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg

az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 130%-át, (2012.-ben a 37 050 forintot), illetve

az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 140%-át, (2012.-ben a 39 900 forintot), ha

a gyermeket egyedülálló szülő, illetve más törvényes képviselő gondozza, vagy ha

a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, vagy ha

a nagykorúvá vált gyermek; - nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytat és 23. életévét még nem töltötte be, vagy - felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul és a 25. életévét még nem töltötte be. [Gyv. 19. § (2)]


Nálatok több az egy főre jutó összeg, így nem vagy jogosult rá. Próbálj esetleg más szociális támogatást kérni az önkormányzattól.

2012. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
úgy tudom,hogy az 1 főre eső jövedelem 39990ft,de ez helyenként eltérő lehet.Nálatok 53000ft/ fő ,szerintem nem adják meg.
2012. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztosan nem fogtok kapni. Ne haragudj , de ti nem vagytok annyira szegények , vannak , akik ennél kevesebb pénzből élnek 6-an 7-en egy családban.

Mi kapjuk a gyermekvédelmi , de nálunk az egy főre eső jövedelem még a 20 ezer forinot sem éri el.

2012. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem kedves utolsó nem kell felháborodni én csak megkérdeztem. Nem mondtam hogy szegény vagyok csak mondták hogy járjunk utána. Bocsi hogy megkérdeztem. Nem azért kérdeztem mert annyira szegény vagyok meg mert kell a pénz. Egyébként meg nem értem mi a problémád ha jár jár ha nem nem nem a te pénzed lesz kevesebb nem te adod a pénzt. Nem értem a felháborodásodat..... Vannak tőled is sokkal szegényebbek, és ők mégse háborodnak fel azon hogy neked van egy főre jutó 20 000 Ft jövedelmed. Ja és bocsi de nem mindenhol számít bele az árvasági segély.Mások tudtak normálisan válaszolni csak te nem. A többieknek köszönöm a választ.
2012. okt. 16. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ne haragudj nem akartalak megbántani, lehet hogy sértőnek vetted , pedig nem annak szántam.
2012. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!