Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kasszán vagytok Házasságkö...

Egy kasszán vagytok Házasságkötés után? érdemes egy közö számlát nyitni ahol a ti pénzetek forog?

Figyelt kérdés

én ugy szeretném és elég beteg dolog az hogy a férjem nem akarja. nekem havi 30 ezer van családi gyed összesen februártól több tgyes miatt .alig marad pénzem a hónap végére vagy teljesen 0 (kenyér, felvágott, esetleg ruha a gyerekre nekem,gyógyszerén veszem ha kell) és ugy kell könyörögnöm neki adjon pénzt mert ha baj van el se tudok menni a kórházig

és az ö béréhez képest az én pénzem kaja pénz neki

hogy bezséljek vele hogy végre felfogja?


2012. okt. 22. 12:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hát nem tudom,hogy ez másoknál hogyan működik,de mi mióta összeköltöztünk(6 éve)mi azóta közös kasszán vagyunk!ez nem közös számlát jelent,hanem annyit,hogy minden hó 10. megkapja ő is és én is a fizut,levesszük a kártyáról és megy egy az egyben be a pénztárcába!nálam van általában a pénz,de mindig felvázolom neki,hogy az adott hónapban pl mennyit kell csekkekre vagy bevásárlásra kifizetni!ha meg pl boltba megyek,akkor előző nap szólok neki,hogy miket fogok venni és,hogy mennyit fogok kb fizetni!a tudta nélkül soha nem költök meg nem is költenék pénzt!szerintem,ha együtt laktok é gyereketek is van,akkor ennek kellene a legtermészetesebb dolognak lennie,hogy közös kasszán vagytok!enni erővel,ah te mondjuk főzöl,akkor mondhatnád neki azt is,hogy "ne haragudj drágám,de ez most az én pénzemből van,te ebből nem ehetsz!"
2012. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg elég beteg, hogy úgy gondolja, hogy még neked kell kérned. Én alapos beszélgetést tartanék erről (igaz, nem jutottunk volna el a gyerekekig, ha nem közösen neveljük őket, hanem rám maradnak, és ő méltóztatik kisegíteni, ha megszorulok). Ez így nem család, sajnos, hanem valami sátortábor, ahová összesodort az élet, és ő nem akar neked pénzt adni, mert annyira nem vagytok haverok... valóban beteg dolog ezen a szinten már.
2012. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt kéne vezetni olyan háztartási napló félét, amiben leírod, hogy melyik nap mit vettél. Nekem ez akkor is jól jött, amikor látni akartam, hogy mire mennyi pénz megy el. Ezt vezeted egy ideig, majd az orra alá dugod.
2012. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

utolso köszi a tippet bevezetem!!!!!

kiprobálom

2012. okt. 22. 12:34
 5/16 anonim ***** válasza:
Tehát te veszed a kaját, te ruháztatod a gyereket? És Ő mire költi a pénzt? Legalább a számlákat úgymond ő fizeti be? Nálunk mióta összeköltöztünk közös kasszán vagyunk! És ez így is van rendjén, mivel a házasság úgymond vagyonközösséget is takar!!! Nem értem miért akad ki ezen... egy házasságban nem szabadna enyém tiednek lenni! Hanem minden a miénk! Külön számlánk van, de közösen osztjuk be a pénzt, legtöbbször együtt is megyünk el bevásárolni, mindig megbeszéljük, hogy mire mennyit kell esetleg félretteni, mit engedhetünk meg magunknak!!! Mond el neki, hogy másoknál ez egyáltalán nem így működik!
2012. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
szia! mi is mióta együtt élünk, közös kasszán vagyunk. mindig megbeszéljük, mit kell venni, mire van szükség, mi kell a babának...stb. általában együtt is vásárolunk. mi is fel szoktuk írni, hol mennyit költünk, hogy tudjuk, mire ment. annyi, hogy én a számlára kapom a gyed-et, abból megy a rezsi, az utalások, tankolás,abból teszünk félre, a párom fizujából meg a kaja, pelenka,gyógyszertár, egyebek, a napi kiadások...
2012. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

igen ö fizeti(havi 500 eböl-számlák kajapénzt én áltam mindig)) én mindig majd az összes pénzem neki adom

amikor volt gyedem tgyesem3/4pénznála volt de most hogy alig van 30 ezerem be kell osztanom és nem mindig sikerül és volt hogy anyutól kelett kérnem pénzt...aztán kövi honapba minisz 10.000.-kevesebb 20 bol meg néha nehéz a gyereknek fontos dolgot venni és (akkor magamnak még nem vettem semmit 2 hónapja vettem 4 pár zoknit mert már az is lyukas volt.szoval magamra nem költök...se fodrász se kozmetikus pedig nagyon nagyon jo lenne rámférne

de durva 2 hétig kell könyörögnöm adjon pénzt mert nincs nekem.

2012. okt. 22. 12:51
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megosztanám a tapasztalatomat a háztartási naplóval kapcsolatban. :-)


Szóval írd fel, hogy mennyi pénzed van (kp, bankszámla)

A kiadásokat minden nap írd fel, különben elfelejted. Én néha kiszámoltam, hogy stimmel-e (reggel ennyi pénzem volt, ennyit költöttem ma, ez egyezik-e azzal, ami a zsebemben van) Mindenhol eltettem a blokkot, nemcsak kidobtam.

Ha tudod használni az excelt, akkor abban jobb vezetni, ha nem, a kockás füzet is megteszi.

MINDENT írj fel, de azt is, ha a gyerek kapott egy 20 Ft-os nyalókát.

Ez azért is jó, mert ha fel kell írni, az ember kétszer is meggondolja, hogy vegyen-e az automatából egy capucchinot.


Aztán érdemes havonta (én fizetésnaptól fizetésnapig írtam) összesíteni, kategóriánként. Pl. Lakás számlák, étkezés (ezen belül alapélelmiszer, extra - pl. ha gyorsétterembe mentünk), ruházkodás, egészségügyi (gyógyszer, orvos, vitamin), tisztálkodás (pl. mosópor, fogkrém ezen belül volt egy kategória és volt egy "luxus" mint pl. szemceruza).


Amikor ez megvan, akkor jön a sokk. Merthogy ilyenkor szembesül az ember azzal, hogy valójában mire mennyi megy el. Persze előtte hasracsapásra megmondtam, hogy x ezer a kaja, hát kiderült, hogy nagyon nem annyi. Aztán azt is látod, hogy mi megy el fölöslegesen (nekem a kp felvét automatákból volt a sok, csak párszáz itt, csak párszáz ott, hó végén összeadva meg kijött 6000!, aztán kiderült, a munkahelyi büfében a kávézgatások mennyit vittek el, holott volt ingyenes automata is).

Így tudsz tervezni, tudod min tudnál spórolni, stb.


Na meg a férjed orra alá tudod dugni, hogy tessék, ennyiben van a család. Amúgy ha látja, mennyire felelősségteljes és megbízható vagy pénzügyi téren, még jobban rád is bízhatná és talán nem kéne kunyerálni tőle.

2012. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van közös és külön kasszánk is. Mikor megkapjuk a fizunkat akkor egy bizonyos összeget átutalunk a közös számlánkra (ez mindkettőnknél ugyanannyi), amiből fedezzük a közös kiadásokat, mint rezsi, bevásárlás, benzin, lakásba egy-két új dolog (fokozatosan csinálgatunk dolgokat, pl egy-egy polc, vagy lámpa stb). Illetőleg arra is mindig figyelünk, hogy mindig maradjunk pluszban ennél a kasszánál. Meg persze mindkettőnknek van saját kasszája. Ez azért előnyös, mert ha valaki akar magának venni vmit, akkor nem kell előre lebeszélnie a másikkal, ugyanakkor nem a másik pénzét költi vmire, ami nem szükséges pl egy pár cipő, vagy az én pipere holmijaim. Meg persze azt sem tudta meg, mikor szülinapi ajándékot vettem neki. Közös számlán ez nem járható út, azonnal észrevenné, ha eltűnne egy összeg és nem mondanám el mire ment. Én szeretem ezt a megoldást, mert egyrészt közösbe vagyunk, másrészről viszont mindkettőnknek megmarad a függetlensége.
2012. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi is közös kasszán vagyunk! Ez a háztartási napló dolog nem is rossz ötlet! Én is vezetni fogom!
2012. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!