Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is azt tapasztaljátok,...

Ti is azt tapasztaljátok, hogy a mai világban egyre inkább divat a gyermektelenség?

Figyelt kérdés
Ufóként néznek rám,mert 24 évesen babát szeretnénk. Van hol laknunk,autónk,munkahelyünk,félretett pénzünk,mégis sokan úgy gondolják,miért nem élünk még,miért nem bulizunk még. Nem vitát szeretnék nyitni,csak nem értem,miért jó,hogy a gyermekvállalás 25 év alatt már szinte teljes felelőtlenségnek számít.
2012. okt. 24. 12:16
1 2
 1/12 gelazso ***** válasza:
16%
mert óriási stressz egy gyerek. a pénz nem lehet gond ,mert szegény országogban is felnönek gyerekek szeretetben.
2012. okt. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Én nem a divat szót használnám inkább a luxust :(
2012. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem nem vettem észre.
2012. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem számít annak. Én pl. 23 évesen szültem, vidékre költöztem és albérletbe.

Itt dolgozik jelenleg egyetemen a férjem, nincs saját lakásunk. Van autónk, megtudunk élni és jól kerestünk/keresünk.


Nem célunk az országban maradni, ezért a hosszabb letelepedéshez szükséges dolgokat nem vesszük meg, mint pl. saját lakás.


Egyébként manapság a 30 vagy a feletti életkor az "elfogadottabb", mert addig az ember csak tapossa a malmot ...


A legtöbb fiatal elköltözni nem tud otthonról, nem hogy saját magát fent tartani!


Legyél büszke arra, amit elértél, másokkal meg ne foglalkozz. Felesleges! :)

2012. okt. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

A lósz@rt divat, már bocsánat. Igenis a pénztelenség a legfőbb ok.

Szülhetsz szegényen is (megjegyzem mi is szegények vagyunk, még is vállaltuk), de akkor meg megszólnak(ahogy itt is teszik) hogy miért szülsz a bizonytalanságba?

Másrészt meg mire várjunk, csodára? Ugyan már.

2012. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Mert a diplomás képzésemet sem fejezem addig be.
2012. okt. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nincs ebben semmi divat, simán csak változott az élet, most már több lehetősége van egy fiatalnak, mint régebben, így több életstílus közül lehet választani.

Mindenki éljen úgy, ahogy neki jó, nem kell meg/elítélni a másikat!


Én pl. 27 éves nő vagyok, egyelőre eszemben sincs szülni, dolgozni szeretnék, utazni, és külföldre költözni. Ha változik majd az elképzelésem, akkor változik, ha nem, akkor nem. Senkinek semmi köze hozzá.


Én nem ítélem el azt sem persze, aki viszont korán gyereket akar. Az ő döntése.

2012. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Én 24 éves vagyok, mire megszületik a babánk még nem leszek 25. Van hol laknunk, igaz, hogy albérlet, de saját lakásra kinek telik a mai világban... Dolgozunk rendesen, van autónk, nem nélkülözünk. Van félretett pénzünk, direkt a babának, mert terveztük. Rám eddig még senki sem nézett rossz szemmel. Mi elérkezettnek láttuk az időt is kész. Persze van olyan, aki csak azt tudja még, hogy szeretnénk babát, és nem tudja, hogy már úton van. Az ilyenek mindig azt mondják, hogy fiatalok vagyunk, ráérünk még... de hagy tudjuk már mi, hogy szeretnénk-e vagy sem.
2012. okt. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sokféle helyzet van.

Ha gazdag vagy,akkor más világban élsz.

Amúgy felelőtlenség,nem csak anyagi szempontból,hanem azért is mert 25 alatt az emberek zöme még szinte gyerek,önmagát sem ismeri,és rengeteget fog változni.

30 felett már az emberek többsége érettebb,tudja mit akar a világtól,önmagától és esetleg mástól.


Inkább az a divat,hogy buta lányok a nagy szerelemre szülnek gyereket,aztán 5 év múlva elhagyják őket.

2014. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert a mai világban egy nőnek mást is megenged a társadalom a gyerekszülésen kívül nem mint régen.
2014. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!