Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A sérült gyerekeket miért...

A sérült gyerekeket miért öltöztetik a szüleik idiótán?

Figyelt kérdés
Miért adnak a fogyatékos fiúra lila nadrágot hónaljig felhúzva zöld hálós baseball sapkával? Ők miért nem járhatnak normális, divatos ruhákban? Vagy nekik úgyis mindegy? Szerintem nem.

2012. szept. 4. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom annyi pénz elmegy gyógyszerre, kezelésekre, hogy ruhára nem sok marad, na meg mindenkinek más a szép!

De ennyi erővel csak az Oviba kell szétnézned, ott is kit így, kit úgy öltöztetnek!

Tegnap egy lányt fiúnak néztem!

2012. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A bölcsödénk mellett van egy intézete a fogyatékosoknak, de be kell vallanom neked, hogy egy így felöltözött embert sem láttam közöttük. Nem márkás ruhában járnak, de amit felvesznek színben passzol. Aztán van amit az előző is írt, egy fogyatékos ember felnevelése mindenből többet kíván, így nem biztos, hogy marad pénz "rendes" ruhára.

Illetve volt egy barátnőm, ahol a legidősebb testvér fogyatékos volt, és ő pl szerette a dereka fölé húzni a tréning gatyát, nem szeretett farmert húzni és ha nem úgy állt rajta a ruha ahogy akarta akkor kiborult. Aztán vannak az állami intézmények ahol azok a fogyatékos emberek élnek akik nem kellettek a szüleinek vagy meghaltak a szüleik...nem hiszem, hogy olyan rettenetesen sok pénzt kapnak az államtól ruhára.

Nem láthatsz a dolgok mögé, hogy ki miért van úgy felöltözve ahogy. Honnan tudod, hogy nem ő akarta a lila gatyát és a zöld sapit, mert tetszett neki.


(egyébként meg rengeteg fiatalt látok lila gatyában és zöld baseball sapkában igaz nekik nem a hónaljukig van felhúzva, hanem a seggük lóg ki...)

2012. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azok a gyerkekek/emberek így még szerencsétlenebbnek tűnnek...
2012. szept. 4. 14:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Van nálunk egy fogyatékos ffi, őt pl. hónaljig felhúzott mackónadrágban látni és gyerekeknek való pólóban (disney-figurás)és az elmaradhatatlan baseball sapkában, lehetőleg valamilyen rikitó színben. jóhogy mki megnézi, sokan ki is röhögik. Arra gondoltam, h egy sima farmerban, vagy egy jobb szabású nadrágban, ingben vagy pulcsiban nem bámulnák meg úgy.
2012. szept. 4. 14:11
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Arra nem gondoltál, hogy az a férfi akarja felhúzni annyira a gatyáját, meg felvenni a baseball-sapkát?

Nekem a 2 éves fiamnak is vannak kedvenc cuccai, pl ami thomasos, azt bármikor ráadhatom, és csak egy sapkát hajlandó felvenni, és hisztirohamot kap, ha nem úgy van rajta, ahogy gondolta.

Egy értelmi sérült ember gyerekszinten van agyilag, szerintem teljesen normális, hogy neki is vannak bónái az öltözködést illetően.

2012. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Nem tudom hány éves vagy, de gondolom a gyermekem lehetnél.

Sajnos nekem is van egy "más" gyermekem, aki kislány ugyan, de talán három éves koráig tudtam rá adni szoknyát. A mai napig (fiús cuccokat) csak nadrágot és pólót hajlandó felvenni. A nem tudom rábeszélni, hogy a haját is növessze meg, vagy járjon lányosan.

Én is hajlandó lennék neki a legjobb márkás cuccokat megvenni, de sajnos nem veszi fel.

Ez miatt nem kell senkit megszólni és lenézni, sajnos Ők egy "más világban" élnek, de nagyon szeretni valók, és ők is tudnak szeretni. A lányom is már 28 éves, de kinézetre még gyermeknek látszik.

Ráadásul Ők egy idegen ember tanácsát talán jobban is elfogadják, mint a közvetlen gondozójukét. (Saját tapasztalatom)

2012. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ki akart itt leszólni bárkit is? Pont amellett vagyok, h nekik is jár a csinos ruha, a jó megjelenés. Az más kérdés, ha ők maguk nem akarják. De ha a szülőkön múlik, akkor szerintem igenis vágassanak neki előnyös frizurát, vegyenek neki jó cuccot, úgy, mint az egészséges gyereküknek! Vagy mint maguknak!
2012. szept. 4. 16:49
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem az így öltözöttekke1 van baj, hanem azokkal, akik megszólják és kiröhögik őket. Örülj neki, hogy te nem vagy beteg. Nagyobb problémájuk is van nekik, mint hogy mit vesznek fel.
2012. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem beszélgess el azzal a férfivel a városban és megérted, hogy nem úgy működnek, ahogy te gondolod.
2012. szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!