Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, tényleg én...

Mit gondoltok, tényleg én jártam el bunkón?

Figyelt kérdés

A szitu a következő volt. Játszótéren voltunk a kislányommal, általában viszünk mi is jó pár játékot (motor, kis bababocsi, vödör), meg a többi anyuka is, és minden gyerek játszik mindennel (ismerősebb közösség, de név szerint még se ismerek mindenkit). Az egyik kisfiú sajnos eltörte a kislányom játékát játék közben, anyukája rendes volt, egyből jött, hogy vesznek újat, hol vettük. Én megmondta, és köszöntem, a sűrű szabadkozására mondtam, hogy semmi gond, sajnos előfordul az ilyen. Miután ez az egész lezajlott, még nekem tettek megjegyzést az anyukák, hogy de hát miért várom el, hogy megvegyék, hiszen nem direkt csinálta a kisfiú. Ezt tudom én is, de ha az én lányom törte volna el más játékát, én felajánlottam volna hogy pótolom. Ettől független, hallottam, hogy megjegyzéseket tetszenek rám, mert hogy ez bunkóság.

Nem én kértem, hogy vegye meg, felajánlotta, és én elfogadtam, így éreztem korrektnek. Látszatra neki se jelentett problémát, amúgy a pótlás meg is történ, egy 890 ft-os játékról volt szó, tehát nem több ezer ft-ot kellett kifizetni.

Szerintetek is bunkóság volt a részemről elfogadni?


2012. okt. 24. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy bunkó. Én is így tettem volna a helyedben. Kíváncsi lennék a "megjegyzős" anyukák mit tesznek ilyen helyzetben.
2012. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem volt az! Ő felajánlotta, te elfogadtad. Ennyi. :)
2012. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem. Alapvető dolog, hogy ha rosszat teszünk, igyekszünk jóvá tenni, akkor is, ha nem szándékos! Ha hetente törik el valamiteket, akkor is Te állj mindent? SZerintem ez alap, hogy ha valami rosszat teszek, igyekszem kijavítani a hibát. Ha véletlenül megyek neki egy autónak a sajátommal, akkor sem mondja senki, hogy "Jah, véletlen volt, akkor semmi gond". Szerintem helyesen jártál el. Én hasonlóképp cselekedtem volna, mindkét fél helyében. Az meg, hogy megszólnak mások? Mindig megszólnak, csak max. nem hallod. Ha valami kék, azért, ha piros, azért, ha valamit így csinálsz, akkor azért, ha úgy, azért. Ez a magyar mentalitás. Mindenkit szidni, és lehetőleg félhangosan, vgy csendesen, a háta mögött. Én tojok az ilyen emberek fejére, és neked is ezt ajánlom!
2012. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem teljesen korrekt volt a szitu. Én ugyanígy jártam volna el mindkét fél részéről, tehát újra vettem volna a játékot, és elfogadtam volna a játékot. Akkor lett volna bunkóság tőled, ha egy többezres játékot vetettél volna az egyébként olcsó helyett. De mivel nem ez történt így nincs okod szégyenkezésre.
2012. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem!Az a ti játékotok és a gyerekeknek is meg kell tanulni a máséra vigyázni.Meg szerintem alapvető,hogy vissza kell venne,ha eltörik ha tudom,hogy a másik gyerek játéka több ezer forint,akkor nem engedem játszani az én gyerekemet azzal,bár biztosan megkérném az anyukát is,hogy ilyen drága játékot ne hozzon le,mert ...
2012. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből nem csináltam volna ügyet.

Eltört kész,és még mennyi minden el fog törni,tökremenni játszás közben.

Nem voltál bunkó.

2012. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem voltál bunkó, te így gondoltad helyesnek.

Én nem fogadtam volna el és nem is fogadtam el, hogy megvegye, mert már volt ilyenre példa vica verza. Ez van, fogyó eszközök.

2012. okt. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
sokan egy valamit felejtenek el. az a játék a gyereké is. a felnőttnek "kacat", de a gyerekeknek fontosak. nem a 890 forinttal van a baj, hanem azzal, hogy a kislányt méltánytalan sérelem érte. persze, hogy törik, rongálódik, de ilyen esetben ez a legtisztességesebb döntés. amikor elfogadtad a kárpótlást, nem elsősorban a saját pénzed, hanem a lányod lelki békéje motiválta a döntésedet és ez helyes. a kislány nem biztos, hogy szívesen lemondott volna a jóvátételről és ilyen esetekben szerintem az ő véleményét is illik figyelembe venni.
2012. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár meglepődtem, hogy szinte mindenki le lett pontozva...Nem értem miért, pláne, hogy ennyire...
2012. okt. 24. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Igen, én is meglepődtem (3. vagyok). Úgy látszik, nem alap sokaknak, hogy ha valamit tönkreteszek, azért vállalom a felelősséget, akár szándékos, akár nem. A gyerek is ilyenkor tanul, nem 30 évesen! Ha valami rosszat tettünk, bocsánatot kérünk és igyekszünk jóvátenni. Szerintem ez alap. Aki szerint csak hatvanhat százaléknyira igaz... sajnálom. Szomorú élete és kevés barátja lehet!
2012. okt. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!