Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te mennyire vagy határozott...

Te mennyire vagy határozott ember, hagyod, hogy megmondják, mit hogyan tegyél?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyereknevelésben SENKI!! nem mondhatja meg,hogy mit tegyek! Szerencsére nincsenek "okos" emberek a környezetemben,így csak és kizárólag az ösztöneimre hallgathatok,amik mindig 1-et súgnak,nem zavarodom össze!

A Párommal megbeszéljük,ha valamit máshogy látunk-bár ritkán volt ilyen- de hát úgy is úgy csinálom,ahogy én látom jónak,mert én vagyok az,aki többet van a gyerekekkel,aki neveli Őket.


Üdv:3 lnys,25hkm

2012. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ... Vannak elveim, elképzeléseim, mit hogyan szeretnék, általában úgy is van. De meghallgatom a jó tanácsokat, mások véleményét, aztán eldöntöm, hogy hasznos-e számomra vagy sem.
2012. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát attól is függ ki mondja.

Anyukámtól, babás anyukáktól szoktam kérdezni, aztán szelektálok. Védőnőt is megkérdezem, ha úgy adódik, bízok benne, de nem zaklatom feleslegesen.

Szerencsére kezdettől fogva, már a terhesség alatt is elég erősen előjöttek az anyai ösztöneim, magától jön minden. Ha valamin elakadok, akkor olvasok, kérdezek. A Páromat is igyekszem bevonni a nagyobb döntésekbe (pl. megbeszéltük, hogy hozzátáplálásnál én csinálom a kaját, nem üvegeset kap.), de egyelőre rámbízza még inkább.

Anyósomat nem kérdezem, mert bár dadus volt, semmit sem ért szinte a 7 hónapos unokájához. Olyanokat mond és csinálna, hogy csak lesek (Ha nem lenne tejem, feles tehéntejet szoktak adni... Ott a gyerek rágókája, de fémkanalat akar neki adni játszani, pedig már foga is van...)

A Kisfiam igényeit nézem mindig.

A múltkor beszélgettünk a védőnőmmel éppen, és meséltem valamit. Erre mondta, hogy ne is törődjek vele, de tudja hogy ez nehéz, mert az anyatigris dolgozik bennem :)

Sógorom felesége szokott még okoskodni, pedig nincs is gyerekük, de inkább már kerülöm. Egyszer kértem meg finoman, hogy ne piszkálja a gyerek kezét, megsértődött, és após engem cseszett le...

Szóval én úgy érzem összességében, hogy mióta anya vagyok, határozottabb lettem, kiállok a Kisfiamért és magamért, amennyire csak tudok. Van, aki megérti, van, aki nem, annak elmondom újra és újra. Bár a Párom szüleinek sajnos hiába beszélek, ők nem változnak. Ők nem is az hogy megmondják, hanem értetlenek pl. após felállítja a gyereket, amire én minden egyes alkalommal elmondom, hogy ne csinálja.

Bocsi, hogy hosszú lett.

2012. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy ki és HOGYAN mondja. A belepofázást nem tűröm, de ha valaki, aki fontos ember a számomra, értelmesen tanácsot ad, azt szívesen veszem. Azt azonban, hogy konkrétan mit tegyek, senki nem mondhatja meg.
2012. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!