Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen egy pszichopata/gyilkos...

Milyen egy pszichopata/gyilkos/pedofil ember gyerekkorában? Milyen sérelmek érik az ilyen embereket valójában?

Figyelt kérdés

A téma leginkább szakmai elszántságból érdekelne.A gyerekek lelkivilága számomra mindig is érdekes volt.Gyermekgondozó szeretnék lenni,miután leteszem az érettségit.Most leszek szeptembertől 11.-es.Szakközépiskolában tanulok egyébként,lány vagyok(gondolom nem olyan meglepő).

Néztem egy filmet(Haloween),amiben egész jól bemutatták,hogy a gyerek ölte a macskákat már gyerekkorától kezdve,meg az apját(vagy mostohaapját?) kinyírta,meg a testvérét is,meg annak a pasiját is.De az,hogy egészen pontosan a családi veszekedéseken kívül mi más sérelem éri a gyereket,amitől éppen gyilkos,vagy pedofil vagy pszichopata lesz,azt a filmekből nem fogom megtudni.Szeretnék erre a kérdésemre részletes válaszokat,véleményeket kapni,mert érdekel a dolog.Valamint,ha valaki tud nem horror filmeket,hanem esetleg dokumentumfilmeket az ilyen gyilkosokról,vagy pedofilokról..akiket gyermekkorukban mutatnak be,vagy esetleg életrajzokat tudtok,vagy netán ismertek is ilyen személyeket(pedofilokat),akkor írjátok meg a történetét,mert tényleg érdekel.:)


Köszi előre is minden értelmes választ!!:D


2012. júl. 24. 02:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
keddenként 21.50-től az Investigation Discovery-n megy a Gyilkos gyerekek című műsor, szerintem érdemes lenne belenézned :D
2012. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit mi tanultunk pszichológiából, nem vagyok pszichológus, csak tanultam pszichológiát az egyetemen, az a következő:

Általában azokból az emberekből lesznek antiszociális viselkedésűek (gyilkosok, pedofilok, stb.), akik maguk is áldozatok voltak korábban, főleg gyermekkorukban. Felmérésekkel kimutatták, hogy a pedofilok között gyakran vannak olyanok, akiket gyerekkorukban szexuálisan molesztáltak, vertek vagy megerőszakoltak. A pedofilok gyakran impotensek, valamilyen pszichés okból képtelenek a szexuális életre, vagy tartósan nincs szerencséjük a másik nemnél (a pedofilok kilenvenvalahány%-a férfi, a maradék viszont nő), és ezt a frusztráltságot gyerekeken vezetik le. Sok gyilkos és bántalmazó számolt be arról, hogy gyerekkorában őket is bántalmazták: verték, megalázták, stb. Gyakori ok a kétes családi háttér: alkoholista szülők, molesztáló szülők vagy testvérek, elnyomó uralkodótípusú szülők, megalázás, verés, zavart viselkedés a családban, vagy a családban előforduló elmebetegek, drogfüggők stb.

Az antiszociális viselkedésre lehet örökölni a hajlamot (vagyis erről folynak a viták, hogy hány százalékban hajlam, és hány százalékban más körülmény), de ez nem jelenti azt, hogy mindenki, aki örökölte a hajlamot, abból automatikusan antiszociális ember is lesz. alapnak mondjuk Atkinson Pszichológia c. könyvét javaslom. Abban nem sok van az antiszociális viselkedésről, de ha tényleg érdekel a téma érdemes azzal kezdeni, hogy legyen egy kis pszichológiai alapod. Utána vannak a témával foglalkozó könyvek (sajna címet nem tudok), akkor érdemes azokat megnézni, ha már valami alappszichológiai tudásod van.

2012. júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek,és várok több választ is még!:)
2012. júl. 25. 10:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akármitől, iskolában bántották, otthon, akármi... Nekem volt egy osztálytársam, mindenki bántotta, mert nagyon kicsi ,és olyan kis ártatlan hülye gyerek volt. Mindig megvédtem, őt a "menő" srácoktól, és biztattam ,hogy védje meg magát, és ,hogy semmi baj, meg minden. De sosem hitt nekem. Évek múlva pedig, börtönbe került fegyveres gyilkosságért. Pszichopata lett belőle, sajnos. Egy világ tört össze bennem, amikor a kis csöppség akivel, olyan jókat tudtunk nevetni, és akármire rászedtük, börtönbe került. Bocsi, hogy ezzel untatlak, csak gondoltam érdekelne.:)
2012. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Érdekel is,főleg,ha igaz a történet:) szeretném ha privátba részletesen kifejtenéd ezeket a dolgokat.
2012. aug. 8. 22:00
 6/12 Roni123 válasza:
100%

engem 4.ben kezdtek piszkálni,kiutáltak és én azóta is önbizalomhiályos vagyok....

pedig már 11.es vagyok.

már nem hagyom annyiban ha piszkálnak , vagy azzal vigasztalom magam hogy ugyis megbünhödnek érte/mármint azért amit tettek, majd bünhödnek/ egyébként kislányként nagyon dagadt voltam és rendszerint ezért piszkáltak meg hát hogy nem költöttem el az összes pénzem sminkre , ruhákra és édességre. inkább én tartogattam hogy meg tudjam venni a kedvenc könyvem.. és egyrészt emiatt is utálnak ki mert én nem is akarok alkalmazkodni a környezetemhez.mert hát minek? az emberek mindenhol ugyanolyanok....nincs értelme kinyilni ha utánna még jobban viszahúzódó és önbizalomhiányos leszek....

meg persze amiatt hogy én szerettem azokat a dolgokat amiket ök utáltak : olvasni , számolni , de csak akkor beszéltem ha kérdeztek a tanárok igy nem volt eggyetleneggy barátom se....és nem hiszem hogy a gyermekkor szarsága miatt én pszichopata/gyilkos/pedofil lennék.igaz néha elöjön a hajlam( piilanat hevében) hogy legszivessebben megölném magam vagy mást...de sose tenném meg.

2012. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
1
2012. okt. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az Investigation Discovery-n nem csak a Gyilkos gyerekeket ajánlom, hanem A Gonosz maga, ezenkívül a Gyilkos párok, de este 9-től szinte az összes műsor hasonló.


Én évek óta nézem ezeket a műsorokat, mert érdekel.

Ahogy elöttem már részletesen leírták, a gyermekkor sérelmei miatt alakulhat ki a hajlam.

Érdekes téma...

2012. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kicsit későn írok ,de ha nem ,akkor: [link]

a neked való honlap. :-)

Egyébként vannak sorozatgyilkosok ,akik normális múlttal rendelkeznek(pl.:Jeffrey Dhammer),de később mégis elképesztően undorító és hátborzongató dolgokat képesek művelni.Ellenben az előbb megemlített esetekkel ,egyes sorozatgyilkosoknál a gyilkosság módja visszavezethető a gyilkos lelki világára.(Erre jó példák a 2003-ban megjelent-The Texas chainsaw massacre és a 2006-ban megjelent-The Texas chainsaw massacre:The beginning c. filmek ,ahol a gyilkost gyermekkorában az arca miatt csúfolták ,ezért később más embereket nyúzott meg és húzta fel magára az arcukat.A film megtörtént esetet dolgoz fel ,de nagyon nagyon sok mindent átdolgoztak az eredeti történeten!)

2013. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

A 2-es hozzászólónak annyiban igaza van, hogy a gyerekkori traumák nagyban meghatározzák a legtöbb ember felnőttkori viselkedését. A pszichopaták azonban más kategóriába tartoznak. Amennyire én tudom, a pszichopátia inkább bizonyos agyi funkciók elégtelen működésére vezethető vissza, amelyeknek köszönhetően nem képesek úgy megélni az érzelmeiket, mint egy normális ember. Az értelmükkel tudják, mit jelentenek az olyan érzések, mint szomorúság, szeretet, bűntudat, stb., de valójában nem érzik át, és nem is élik meg egyiket sem. Éppen ezért a pszichopatáknál lényegében nem számít a családi háttér, sok van közöttük, aki normális, szerető családban nőtt fel. A nevelés mindössze azt határozza meg náluk, hogy miben nyilvánul meg a rendellenességük, pl. a kiegyensúlyozottabb családi környezetből érkező pszichopatából nagyobb eséllyel lesz csaló, fehérgalléros bűnöző, mint mondjuk verőlegény vagy sorozatgyilkos. Utóbbi egyébként sokkal ritkább is náluk. Megváltoztatni őket szinte lehetetlen, csak akkor tesznek lépéseket a változás érdekében, ha valamilyen érdekük fűződik hozzá, és ezek sem tartósak, arra használják az ilyen időszakokat, hogy manipulálják, becsapják az őket megfigyelő embereket.


Csak azért írtam le ezt, mert sokan azt hiszik, hogy minden probléma valamilyen traumára vezethető vissza, de ebben az esetben egy ilyen feltevéssel nagyon könnyen áldozattá válhatnak. Kívánom, hogy a munkád során minél kevesebb ilyen emberrel találkozz, de azért jobb, ha tudod, hogy előfordul ilyesmi is. Nem vagyok szakember, csak érdekelt a téma, és utánaolvastam. Lehet, hogy egy-két dologban tévedek, de talán annyira elég volt a hsz-em, hogy adott esetben te is utánanézz a dolognak. :)

2013. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!