Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tegnapi nap folyamán elloptak...

Tegnapi nap folyamán elloptak mindenemet bankkártyámat, iratokat, van esélyem a MÁK-nál hogy az október havi családit+GYES-t postán kapjam meg?

Figyelt kérdés
Bankkártyámat letiltattam,de minden iratom odaveszett,szeretném postán megkapni a pénzt/október havit/el tudom ezt intézni pár nap alatt?már irtam levelet,és holnap telefonálok is.

#utalás #CSALÁDI PÓTLÉK
2012. okt. 28. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
esélyesebb hogy a bankfiókban tudod majd levenni a számládról a pénzt. Az októberi utalásokat tegnap elkezdték, csomóan megkapták már.
2012. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen próbáld meg és légy határozott.

De sajnos a magyar gyakorlatot ismerve...hát nem sok esélyt látok rá. :(

2012. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kizárt, 30 nap az átfutási idő. Ha van netbankod, a pénzed át utalhatod valakinek es ő fel veszi neked, de meg jobb, ha van a közelben bankfiók es ott felveszed. Személyi, lakcím kártya kell hozza
2012. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bankban nemtudom felvenni mert ahhoz ugye kell személyi igazolvány,amit szintén elloptak ezért le is tiltattam!
2012. okt. 28. 10:18
 5/11 anonim ***** válasza:
a személyidet azonnal pótolják, szóval holnap reggel az okmányirodában kezdj. Amúgy szerintem sincs túl nagy esélye, hogy az októberit már postán kapd meg.
2012. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az október hónapot már kiutalták??
2012. okt. 28. 10:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Utalás alatt van a MÁKtól, bankfiókban pedig lakcímkártya, és akár ideiglenes igazolvánnyal felveheted a pénz. Illetve, ha van jogsid, vagy útleveled az is jó a lakcímkártya mellé.

Okmányirodában a lakcímkártyát rögtön megkapod, meg ideiglenes igazolványt(lap) is adnak míg az új személyi elkészül.

2012. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A bankszámlámat letiltattam igy ezután hogy tudom felvenni a pénzt?
2012. okt. 28. 10:43
 9/11 anonim ***** válasza:

bankszámlát nem tilthattad le személyi nélkül! csak a kártyát tiltottad le, tehát azod nincs, hétfőn a bemész az okmányirodába, megkapod helyben a lakcímkártyádat és ideiglenes személyit, jogsit kapsz amivel már intézheted az ügyeidet.

ezzel bemész a bankhoz, csináltatsz új kártyát és felveszed a pénzt ami lehet, hogy már rajta van mert sokan már tegnap megkapták a gyest és családit.

ne bonyolítsd túl, nyugodj meg, 2-3 óra alatt az egészet el tudod intézni :)

2012. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A bankszámlád él, csak a kártyát tiltottad le, hogy az illetéktelenek ne férjenek a pénzedhez.

Van netbankod? Ott láthatod a pénzmozgást, utalni attól még tudsz, hogy nincs kártyád. Megbízható személynek átutalod, leveszitek, megkapod kp-ban.

A csp-t, gyes-t már elindította a mák, az már a számlán landol.

2012. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!