Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy "búcsúztatok" el a gyed...

Hogy "búcsúztatok" el a gyed időszaktól? 1 hónap múlva dolgozni fogok.

Figyelt kérdés
Kettős érzéseim vannak, egy részt hiányzik a munka, a régi életem, de érzem hogy hiányozni fog az itthoni időszak is. Hogy lehet úgy lezárni magunkban ezt az időszakot hogy ne érezzünk a később bűntudatot? (22 hónapos lesz a kisfiam, mire visszamegyek.)
2012. okt. 30. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Olvasd el, a második válaszoló voltam.


Bűntudat lesz, aggódás lesz, nehéz lesz, de meg fogod oldani, és az elválás nehézségein hamar túl leszel. Előtte állni rossz, de aztán visz tovább a lendület. Mert van kiért dolgozni, kiért hazamenni, és otthon megpróbálsz majd 100%-os minőségi anyuka lenni. Én is ezen vagyok most, és nem is olyan rossz ez így, hidd el!

2012. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 21 hónapos volt, amikor bölcsibe ment, és 23 hónapos, amikor visszajöttem dolgozni.

Mindketten nagyon nehezen éltük meg, sokat voltunk betegek ő is, én is.

Szerintem teljesen normális ez az ambivalens érzés, én mondjuk ledöbbentem, mennyire fárasztó a 8 óra munka+háztartás+gyerek kombó, hosszú hetekbe telt, amíg beállt az új napirend.

Az első 1-2 hónapban igyekeztem mindent hét végére halasztani, és hétköznap délután csak a gyerkőccel lenni: játszótér, unokatesók, csavargások, Szúnyogsziget stb.


Az utolsó "szabad" napjaimon én kényeztettem magam: vásároltam új ruhákat, kozmetikushoz, masszázsra mentem.

2012. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segít, hogy látom, nem vagyok egyedül ezzel a kérdésemmel. És jó olvasni ezeket a mondatokat, bíztatóak. Köszönöm.
2012. okt. 30. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!