Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is ment már 6 héttel...

Más is ment már 6 héttel szülés után dolgozni és apuka maradt otthon? Működik ez a való életben?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Külföldön biztosan működik, ott nem maradnak sokáig otthon az anyák (a szülők), de itt nálunk, elképzelni sem tudom!


Olyan pici babát nem hagynék az apukára, főleg, ha anyatejes! De ez az én véleményem! Meg én anno császáros voltam, elképzelni sem tudtam volna, hogy menjek dolgozni 6 hét után, a tej is folyt belőlem, no meg hullafáradt voltam....

2012. nov. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem itthon kizárt. Itt mindenkinek azt mondják (én is egyet értek vele), csak anyatej, igény szerinti szoptatás, testközelség. 24 órás figyelmet igényelnek, éjjelente etetni kell (2,5-3 óránként), erre egy dolgozó szülő, akinek nappal ki is kell nézni valahogy és a munkáját is el kell látnia, hosszú távon nem alkalmas. A munkahelyi fejésről már nem is beszélek. Vannak olyan munkakörök, ahol ezt nem lehet kivitelezni, ha előírják ha nem törvényileg a rá fordítandó időt!! Nem akarok egy apukát sem megbántani, de szerintem ezt ők nem tudják megadni. Hidd el nem egy sétagalopp az első 6 hét sem, de utána jön a neheze. Van az a kor, amikor már apuka is el tudja szuperul látni, na de nem 5-6 hét után (mivel hamarabb el kell kezdeni, hogy ő is beleszokjon).
2012. nov. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok!

Teljesen egyetértek a 2. válaszolóval! Az én férjem imádja a lányunkat, de én fürdettem és tettem tisztába, sőt amíg nagyon picike volt, én öltöztettem! Ő nem merte!

2012. nov. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A jelek szerint nem lesz könnyű dolgom, pedig valóban szeretnék visszamenni 6 hét után. Remélem nem lesz semmi egészségügyi akadálya, egészséges lesz a babám és én is helyrejövök valamennyire. Szoptatni nem akarok majd, akkor sem, ha valami miatt nem tudok mégsem dolgozni, inkább az apukás rész aggasztó nekem, ahogy írtátok.
2012. nov. 6. 01:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem működhet. Miért ne? Ha a szoptatás amúgy sincs a képben, miért ne tudna az apa ellátni a gyereket?
2012. nov. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz szoptatni,nem neked kell éjjelente kelni hozzá etetni, akkor megoldható.
2012. nov. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem szoptatsz, akkor simán megoldható. Az apa ugyanolyan szülő a gyereknek, mint az anya. Az én férjem is teljesen el tudja látni a tápszeres kislányunkat. Ha Te dolgozol és apa van otthon, akkor nyilván éjszaka is (általában) Ő kel fel hozzá.

Én császármetszéssel szültem, de a gyereket másnaptól el tudtam látni, a háztartást 1 hét múlva. 2 héttel a szülés után fizikailag simán bírtam volna dolgozni. Az más kérdés, hogy én mindenképpen szeretnék minél tovább itthon maradni a gyerekkel, de ez a Ti döntésetek.


Tudom, hogy ezt nem kérdezted, de ha nincs nyomós okod arra, hogy ne szoptass, akkor próbáld meg. Én semmi szépet nem láttam benne, de mindent megpróbáltam, hogy sikerüljön. Sajnos szinte egyáltalán nem volt tejem. (egyébként amíg próbálkoztunk el kell ismernem, hogy csodálatos volt)

Azt tudnod kell, hogy a tápszerezés elég nagy szívás. Az egy dolog, hogy sokba kerül, macerás elkészíteni, állandóan cumisüveget kell mosni, fertőtleníteni, de a gyereknek is nehezebb. Mi nagyon nehezen találtunk megfelelőt. Az elején hetente próbáltunk ki újat, most 3 hónapos a lányom, de a mostani sem tökéletes. Örülök, ha naponta egyszer kakil egy kőgolyót. Amitől jobban kakilt, attól rengeteget bukott. Szóval mindenképpen jobb az anyatej, mégha csak 6 hétig is. Esetleg megpróbálhattok venni.

2012. nov. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokan azt mondják, amikor fél év után vissza szeretnék menni dolgozni, hogy őrültség, és csóválják a fejüket.

akkor erre mit mondanának? :)

egyébként magánügy.

nekem inkább az a része lenne necces, hogy nem tudnám kire hagyni a picit, és kétlem, hogy 6 hét után minden beállna a babával, ill. napi 8 órát kibírnék a m. helyen, főleg úgy, hogy lehet, hogy fel kéne kelni a babához éjjelente. attól félnék a legkevésbé, hogy a párom nem tudná ellátni. :)

2012. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egyébként én a szoptatásból nem csinálnék akkora problémát, mert lefejném, és azt adnám oda. :)

bár mindenki azt mondja, hogy a legjobb a babának a mellből jövő tej, és nem a lefejt.


szerintem ne félj, apuka el fogja tudni látni szerintem, 6 hétig együtt lesztek, menni fog, ne aggódj! :)

mondom mindezt úgy, hogy jan-ban fogok szülni, és rettegek, hogy én nem fogom tudni ellátni a babát.

2012. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ezt én indítottam, olvasd el ezt is szerintem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2012. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!