Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nagyon hamar ment vissza...

Aki nagyon hamar ment vissza dolgozni, az mennyi időt töltött otthon szülés után?

Figyelt kérdés
Pár hetet, vagy hogy?
2011. okt. 13. 16:18
 1/6 A kérdező kommentje:

Hmmm.. Nem volt ilyen, vagy csak nem meri mondani?

Nem kritizálni akarom, a kérdést azért tettem fel, mert nálunk én keresem meg azt a pénzt amiből élünk és amiből megengedhetjük magunknak a gyereket így nyilván hónapokat sem hagyhatok ki, nemhogy éveket.


Tartalékunk pedig arra van, hogy ha nincs más lehetőség mint munka nélkül lenni, akkor legyen miből élni, nem arra akarom költeni, mikor képes vagyok ellátni a munkámat, csak inkább mégse teszem, mert sose lehet tudni, mikor lesz TÉNYLEG szükség rá.


Ezért érdekel, hogy aki így volt az mennyit maradt otthon. nyilván nem csak napokat, de mennyi időt adtatok magatoknak? Mennyi volt az, mikor már teljesen regenerálódtatok és képesek voltatok ismét dolgozni?

2011. okt. 13. 18:30
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

a barátnőm fél év után ment vissza dolgozni.én még ezt is korainak tartom,de kellett nagyon a pénz.

keresett egy nénit,ő vigyázott a gyerekre

nagyon meg kell válogatni,hogy kire bízza az ember a gyereket

2012. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Èn németországban élek, itt bizony vannak anyukák akik gyorsan vissza mennek.


Itt 6 hét anyavédelmi idöszak ebben mindenki 100%-s bért kap a biztosítótol és tilos dolgoznia. Elötte is lehet 6 hetet othton maradni ugyan így de az nem kötelezö.

Aztán elvileg 1 év a "gyes" amikor pénzt kap, de ezt már sokan dolgozni mennek akkor legtöbbször apa marad a gyerekkel otthon. aztán megy bölcsibe.


6 hét szerintem a minimum, mert addigra állsz helyre egyáltalán. a hormonok minden 6 hét mire vissza húzodnak, addigra a gátseb sem fáj, eláll a vérzés is stb...

Viszont ha komplikáció lenne, koraszülött és mondjuk még heteket korházban kell töltened akkor ugrik a teoria. De akkor is ha terhesség alatt veszélyezetett leszel, mert lehet 12-ik héttöl cska feküdhetsz, és olyan is volt aki hónapokat korházban töltött.

ezt azért mondom, mert ha töletek függ a család megélhetése akkorezekre számíts és inkább ne kezdj bele, mert akár 1 év is kieshet a terhesség-kisgeyerek miatt.


A másik pedig hogy az elsö 1 év amikor a gyermeknek a legtöbb figyelemre, gondoskodásra szüksége van. ez a kor szerintem a legfontosabb hogy anya mindig vele legyen. én nem adnám oda ezt az 1 évet semmiért sem. utánna már lehet dolgozni, de szerintem az 1 év nagyon fontos a gyermek, és az anya számára is.

amúgy ha tudsz dolgozz otthonról, vagy félnapot.

2012. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a TGYÁS lejárta után megyek vissza dolgozni áprilisban. Férjem marad itthon a babával, mivel az ő fizetéséből nem tudnánk megélni. Szerencsére ezt ő is így gondolja és nem okoz neki gondot itthon maradni és gyereket nevelni.
2012. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Többnyire otthonról dolgozok, de koncentrációt igényel, és nem félbehagyós. Szóval függetlenül attól, hogy itthon vagyok, ugyanannyit, mint ha be kellene járnom dolgoznom kell és folyamatosan, nem lehet úgy csinálni, hogy fél karomban a gyerek, vagy jaj sír, most gyorsan felkelek, most kicsit etetek, most kicsit ringatom, most kicsit elment az egész nap és ez így ment egész héten, éhen fogunk halni... A férjem viszont nem maradhat itthon, mert az ő fizetése a kevés de fix, ami mindig van és mindig annyi.

Mondjuk nekem itt van anyukám, de ő meg még távolról sem nyugdíjas.


Ez meg mondjuk elég elkeserítő, hogy jól élünk, mert jól keresek, de ne vállaljunk gyereket, mert én keresek jól és nem a férjem, aztán mi van, ha nekem valami közbejön. Hát mindegy ez van. :(

2012. febr. 15. 09:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is megyek vissza dolgozni a pici 8,5 hónapos korában, itthonról dolgozhatok majd. Mi arra gondoltunk, keresünk egy bébiszittert, aki nap közben itt van ha kell velünk, és foglalkozik a babával. Persze én is itt lennék vele, de nem tudnék mindig azonnal ugrani.
2012. márc. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!