Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Zsuzsannák, szeretitek a...

Zsuzsannák, szeretitek a neveteket? Hogy becéznek Titeket? Mit gondoltok a nevetekről?

Figyelt kérdés
Köszönök minden érdemi hozzászólást!

2012. nov. 7. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem Zsuzsanna vagyok, mégis válaszolok Neked.


A kislányom Zsuzsanna. Ő egy örökbefogadott baba volt, a kórházban kapta a nevét. Zsuzsinak, Zsuzskának becéztük. Később született saját gyermekem is, és amikor beszélni kezdett akkor hallottuk tőle többször, hogy Nanna. Hát jó időbe telt mire rájöttünk, hogy a tesóját hívja így :) Szóval maradt a lányom Nanna azóta is. Már az egész család így hívja azóta :)

2012. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Zsuzsanna a testvérem, szereti a nevét. Anyu Zsuzsikának, én Zsuzsannának, Zsuzsának, férjem Zsuzsinak szólítja:)

Van egy tanárnénink, őt Zsuzska néninek hívják a gyerekek.

2012. nov. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a nevem. Nem szeretem igazán. Egybe szépnek tartom, de nincs az az ember, aki Zsuzsannának szólítana, mert az úgy túl hosszú.

Bemutatkozni persze úgy szoktam, aztán meg mindenki úgy szólít, ahogy "sikerül".

Nálam az jött be, hogy nem mondom meg, hogyan szólítsanak, és így mindenki máshogy csinálja.

A családom (a régi, vagyis a szüleim) Zsuzsinak hívnak, általában ezt használom, ha nekem kell megmondanom, hogy szólítsanak, de ezt sem érzem magaménak.

A Zsuzsa az, amit nagyon nem szeretek, de van, aki így hív.

Ezen felül ahogy szoktak hívni:

Zsuzska, Zsú, Zsuzsika, és van egy becenevem, ami a lánykori becenevemből jön, és a férjemnek is van egy saját beceneve, de az sem kapcsolódik a Zsuzsannához.


Összességében elviselem, mert megszoktam, de nem szeretem.


Három lányom van. Remélem, ők boldogabbak lesznek a nevükkel, mint én az enyémmel.

2012. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,a lánykori vezeték nevemből jön a becenév :o)
2012. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok Zsuzsanna, de ez a kedvenc női nevem:) szeretem azt a rengeteg módot, ahogy lehet becézni, a Zsuzska a legjobb. Egyedül azért nem adtuk a lányunknak, mert a külföldiek nem tudnak a zs betűvel mit kezdeni.
2012. nov. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na erről nem is beszéltem.

Én is éltem Német honban pár évet.

A legjobb a "Schuscha". :D

3-as

2012. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A húgom Zsuzsanna, szereti a nevét, most 15 éves.

Általában Zsuzsinak becézzük, én szoktam Zsannának is hívni. Egyedül amit nem szeret az a Zsuzsa és sajnos sok helyen úgy rövidítik a nevét.

Szokott még Zsuzska, Fruzska, Muzsika, Zsuzsu, Zsu lenni.

2012. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkori legjobb barátnőmet és a mostani egyik barátnőmet is így hívják. Annyira egyikük sem rajong(ott) a nevéért, de nem is utálták. Elég gyakori név a mi korosztályunkban (30-as). Becézés az egyiknek Zsuzsika, a másiknak Zsuzsi vagy Zsuzska. De legtöbben Zsuzsának hívják őket pl. munkahelyen, szomszédok, stb.


A mai gyerekek között elég ritka név, az egyik unokatesóm kislánya lett Zsuzsi (Zsuzsanna), most 8 éves. Ő nagyon szereti a nevét.

2012. nov. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A Zsuzsi a legaranyosabb női név - szerintem, és újra adják kisbabáknak, tehát nem ment ki a divatból.

Sok Zsuzsit ismerek, így hívják őket:

Zsu, Zsuska vagy Zsuzska, Zsanna, Szuzi, Szuszi, Zsuzsó, Zsuzskó

2013. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!