Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik otthon dolgoznak igénytel...

Akik otthon dolgoznak igénytelenek lesznek?

Figyelt kérdés
Aki otthonról dolgozik pl. varr és csak vásárolni mozdul ki, meg a postára, meg a gyerekekért az oviba, annak még rendes ruhára se érdemes költeni mert minek? Mert: "Hova veszed fel?"
2012. nov. 7. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így nem teljesen helytálló.... Biztos van, aki így gondolkodik, de nem mindenki!

Én pl itthon dolgozom, de nem lettem igénytelen. Itthon is általában farmerban és pulcsiban vagyok, minimális sminkkel. Normális a hajam is, jó nincs minden nap másfél óra alatt belőtt séróm, de mosom-szárítom.

Nyilván más összetételű ruhatárra van szüksége annak, aki minden nap üzleti tárgyalásra megy és annak, aki ritkábban mozdul ki, de ez hogy rendes ruhára nem érdemes költeni... ez azért túlzás és baromság.

Én is elmegyek időnként moziba, múzeumba, sőt még színházba is, esküvőre, stb. :-O ahova nem farmert veszek fel. Viszont az is morbid lenne, ha itthon nagyestélyiben ténykednék :)

Meg lehet találni a jó arányokat, hogy miből mennyit érdemes venni.

2012. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyerekek előtt rendes 8 órás munkahelyem volt és most felmerült hogy itthonról is dolgozhatok. És most filózom, hogy hosszú távon jó lesz-e. Ennek is van előnye és hátránya is. Vettem magamnak pár új göncöt meg egy csizmát, mert meguntam már a kinyúlt bolyhos felsőimet meg a széttaposott cipőmet. Erre megkaptam a fenti megjegyzést. Hova veszem fel? Az oviig? Én meg a pénzt sajnálom rá. Sokszor úgy vásárolok, hogy megveszek egy felsőt másnap meg visszaviszem. így vásároltam is meg nem is. (Régen nagyon szerettem) Lehet megzakkantam a két gyerekkel itthon az évek alatt... Épp ezért nem vagyok abban sem biztos, hogy jó lesz-e itthonról dolgozni. Félek még lejjebb adom az igényeimet és belesüppedek a helyzetembe. Pedig én oszthatom be az időmet, nem hajt a főnök, nem probléma ha betegek a gyerekek, csak épp nem találkozom annyi emberrel.
2012. nov. 7. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség!

Én speciel itthon sem vagyok kinyúlt ruhában a gyerekkel. Pont annyi felkapni egy farmert, mint egy melegítő gatyát. De ha melegítőt veszek, akkor az is jobb fajta, nem bolyhos. Nekem ez személyes igényem.

De egyébként mi pl. sokat el is járunk barátokhoz, néha moziba, vacsizni, ebédelni stb. Természetesen ilyenkor is mindig felöltözöm szépen!

2012. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én gyerek előtt is itthonról dolgoztam és most is. Tuti van, amikor igénytelenebb vagyok, pl. nem reggel, hanem délben mosok hajat és ilyesmik, mert mire elindítom a családot, már a munkán jár az eszem és szeretem kihasználni az "ihletet". Ugyanakkor általában többször van egy héten alkalmam kiöltözni, találkozom barátokkal is, legalább havonta 2x a főnökömmel, néha ügyfelekkel, gyakran intézek ezt-azt, ráadásul most még több tanfolyamra is járok meg tornázni. Na és azért a férjemnek sem árt itthon tetszeni :) Én szeretem nagyon ezt a szabadságot és egyáltalán nem hiányzik már a kötelező társaság vagy pláne az időrabló ingázás. Ja és a házimunkát is általában meg tudom csinálni a pénteki "ebédszünetben", így a hétvége mentes tőle...

Visszakanyarodva összességében biztos kevesebb utcai ruhát nyűvök el, de ezt igazán nem bánom - viszont ha veszek újat, csak mert kedvem szottyant és nő vagyok :), még senki nem szólt rám.

2012. nov. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem a munkától függ. Ha valaki igénytelen, az akkor is igénytelen, ha bejár egy munkahelyre. Ha meg igényes, akkor otthon is igényes.

Én itthon dolgozom, de nem vagyok ettől igénytelenebb, sőt, nekem az fontosabb, hogy a családomnak, elsősorban a férjemnek tetszek, mint a munkatársaknak. Nyilván nem kiskosztümben és magassarkúban vagyok itthon, hanem kényelmes, de tiszta, minőségi és nem ódivatú ruhákban.

2012. nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!