Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Sebestyén...

Mit gondoltok a Sebestyén keresztnévről? A mai divatosabb fiúnevek mellett még megállja a helyét egy ilyen hagyományosabb név?

Figyelt kérdés
Szerintetek a Szabó vezetéknévhez illik? (Függetlenül attól, hogy tetszik-e vagy sem....hangzásra adható mellé, vagy sérti a fületeket?)

2012. nov. 10. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze szerintem szép. Azért ez nem egy Gyula vagy egy Béla kategória.
2012. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik. A Szabóval nekem kicsit nyelvtörő az S betű miatt. Bár engem is Szabónak hívnak, a keresztnevem pedig O-val kezdődik, de nem igazán kedvelem így, mert úgy egyben van az egész.
2012. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Sebestyén nagyon szép név, és illik is a Szabóhoz. Egyáltalán nem ódivatú.
2012. nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép név! És biztos, hogy nem nagyon lesz több Sebestyén majd az oviban, meg én nem szeretem, ha divatot csinálnak a nevekből és minden 2. gyereket ugyanúgy hívnak :S most ahogy elnéztem a Noel lett nagyon felkapott a fiúk között.
2012. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A vezetéknévvel: nekem elbotlott benne a nyelvem :)

De egyáltalán nem sérti a fülem.

2012. nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szép név, Szabóval kicsit nehéz, de tényleg nem fülsértően az.
2012. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem is kellett koncentrálnom,hogy ne keverjem a Szabó sz-ét a Sebestyén S-ével :) pl: Sabó Szebesztyén :)

nekem nagyon tetszik a Sebestyén név és tényleg nem fülsértő kimondani! jól választottatok! :) még olyan dallamos is,ha többször elismétlem és rááll a szám és a fülem!

2012. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vélemènyeket!:-) Igazatok van, rosszul fogalmaztam, nem is a hangzással van baj, inkább a kiejtésével, elég nyelvtörő... De reméljük nem lesz vele gond, majd jól begyakoroljuk! :-)
2012. nov. 11. 11:49
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem volt nyelvtörő. Eszembe se jutott volna, hogy az, ha itt nem írják :)
2012. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aranyos név, és felnőttként sem "gáz". Mostanában kezd megint előjönni, nem extrém ritka név.

Szerintem nem rossz a Szabóval, kicsit nyelvtörős S-Sz miatt, de bevállalható.

2012. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!