Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartósan beteg gyermek mellett...

Tartósan beteg gyermek mellett kapott GYES mellett el lehet menni táppénzre, ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

Tehát, ha Gyes mellett dolgozom, de a tartósan beteg gyerekem beteg lesz, akkor mi a teendő?

Elmehetek én táppénzre a gyerek jogán, vagy apukának kell, aki nem kap Gyest a gyerek után?

Tudna nekem ebben segíteni valaki?

Válaszokat előre is köszönöm.


2012. okt. 23. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már miért ne mehetnél, de ha jól emlékszem csak a gyerek 11 éves koráig, de ez nem biztos.
2012. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Csak az jutott eszembe, hogy ez talán dupla ellátásnak minősül.

2012. okt. 24. 05:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nem mehetsz,s csak 10 éves korig jár! Én is kaptam a lányom után,de táppénzre nem mehettem el.
2012. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor ez nem túl jó hír.
2012. okt. 24. 16:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Ugye kapod a dupla családit, mert az is jár, legalábbis Én így kapom. Mondjuk a spec. kajákra meg is van a helye.

Amúgy Én is köszönöm a válaszolóknak az infót, mert ezt Én sem tudtam.

Azt mondták, hogy akár 8 órában is lehet dolgozni, de a táppénzt nem is kérdeztem.

2012. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én simán kaptam táppénzt.4 éves tartósan beteg a fiam.
2012. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne írjatok már butaságokat szegény kérdezőnek.


Kérdező, természetesen JÁR gyes mellett is a táppénz, amennyiben dolgozol, az egyetlen kitétel, hogy kizárólag az veheti igénybe, aki ellátást kapja az adott gyerek után - tehát csak te, pl. apa nem.

2012. okt. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Na, most már teljesen összekeveredtem. De holnap felhívom az OEP-et, és leírom mit mondtak.
2012. okt. 28. 18:24
 9/12 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Nálunk is úgy volt, hogy csak én mehettem a kislányommal táppénzre (mozgás és értelmi sérült), és azért írtam, hogy 11 éves korig, mert bármilyen gyerekről is lenne szó, csak 11 éves koráig lehet vele otthon a szülő táppénzen.

Ez akkor derült ki, mikor a lányom kb 11 és fél éves volt, a doki kiírt, én otthon maradtam vele, majd a munkaügyes szólt mikor leadtam a táppénzes papírt, hogy ez már csak szabira megy. Legyen akár tartósan beteg, vagy egészséges gyerek, 11 éves kor a határ a gyerek jogán táppénzre.

Arra persze választ nem adtak, hogy az önmagát ellátni még minimálisan sem tudó náthás és lázas gyerekkel akkor ki legyen otthon!!!!!

2012. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hívd az OEP-t, az a biztos:) Amúgy 12 év a határ már, azt nem tudom régen hogy volt, de ma már 12 évesnél idősebb gyerekkel nem maradhatsz otthon táppénzen.


De itt le is van minden írva (az OEP saját hivatalos tájékoztatója):


[link]

2012. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!