Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karácsony hangulat, mit lehet...

Karácsony hangulat, mit lehet tenni azért hogy a gyereknek szép emlékei és ne szép tárgyai maradjanak a Karácsonyról?

Figyelt kérdés
mindenki ajándéklistát hajkurászik, de mi legyen az otthon melegével?
2012. nov. 13. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Együtt díszítsétek a fát, készítsetek rá díszeket, süssetek mézeskalácsot, mézeskalács házikót!
2012. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi együtt csinálunk karácsonyi ajándékot a nagyszülőknek, sütünk mézeskalácsot, ő szurkálja a szegfűszeget bele a narancsba, segít kidíszíteni a lakást ( a fát nem, az meglepetés neki:D)
2012. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Na ez az aminek magatol kell jönnie.


szerintem ha békessegben tellik egy karácsony mindegy mit kapott a gyerek a meghittség eleve ott lesz es mély nyomot hagy benne.

2012. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kettő nem zárja ki egymást!

Mármint itt annyiszor olvasom,hogy aki többet költ a gyerek ajándékára, annál nincs is meghittség! Miért ne lenne?

Úgy kell csinálni!

Az enyém 1 éves lesz karácsonykor, tehát még pici. De mivel a díszeket, fényeket imádja, ezért agyon díszítem a házat. Még a kerti fenyő is kap fényfűzért. Minden este gyújtok illatos gyertyát, csinálok mézeskalácsot.

És igen, sok ajándékot is fog kapni!:)

2012. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az előkészületek, a ráhangolódás is fontos.

Mi sütünk majd mézest, minden advent vasárnap lesz meleg kakaó, süti. A lakást közösen díszítjük fel, elővettem a karácsonyról szóló könyveket (imádja), többször hallgatunk majd karácsonyi zenét, lesz adventi naptár, és elmegyünk a Mikuláshoz Nagykarácsonyba.

Ajándékok: kis doboz lego duplo, Anna, Peti, Gergő könyv, szerszámos láda.

A lényeg a közösen eltöltött idő, sok játékkal.

2012. nov. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azon kivül amit leirtak: 2-3 évessel is lehet tanitani már karácsonyi éneket.

Kell meghatóbb szenteste?

2012. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért a kettő kizárja egymást????? Ha nagy értékű, sok ajándék van, akkor nem lehet meghittség, vagy fordítva minimális ajándék és csupa csupa szeretet?


Mi karácsonykor veszünk a gyerekeknek nagyobb ajándékot, szerintem idén sem keveset fogunk költeni. De emellett mindent megteszek, hogy a Karácsonyból ne az maradjon meg nekik, hogy ajándékot kapnak. Minden évben díszbe öltöztetjük a lakást, közös dísz és ajándék készítés, mézes sütés és díszítés, minden nap adventi kalendárium ablak nyitogatás, illatos narancsot készítünk, esténként karácsonyi illóolajat párologtatok, és egy évben sem maradhat ki hogy ellátogassunk a kedvenc Betlehemünkhöz, akár többször is és a karácsonyi vásár a télapóval.


És ugyan nem csak ilyenkor kellene, de apa megpróbál emberi időben hazaérni, hogy sokat lehessünk együtt és gyönyörködhessünk a lakásban és beszélgessünk az ünnepekről, a Jézuskáról, és én is megpróbálok legyűrni minden feszültséget és a végletekig türelmes maradni, még akkor is amikor egyébként már szakad az a bizonyos húr.


Számomra fontos, hogy a gyerekek érezzék ez az ünnep más az egész készülődéssel együtt.

2012. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én amit még nagyon szeretek, mikor papírból figurákat vágok ki, és hósprével felfújom az ablakra. :) Pedig már nem vagyok kicsi :) Egyszerű, kreatív, költséghatékony, de mindenekfelett a kicsik imádják a havat, így ezt is szeretni fogják. :) Tesco-ban már 600Ft-ért kaphattok hóspray-t :)
2012. nov. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én már most alig tudom megállni, hogy ne a mikulásról és karácsonyról szóljon a lakás díszítése...:))) Már alig várom. Szeretnék sok ajándékot venni a gyerekeknek és igenis sok időt és szervezést fordítani arra, hogy élmény legyen az, mikor karácsony reggel bejönnek a nappaliba és meglátják a fa alatt az ajándékokat. De tervem is sok van: ikebana, adventi koszorú, betlehem, adventi naptár, karácsonyi díszek, díszítés, terítés, stb. November végén azzal fogjuk kezdeni, hogy levelet írunk a mikulásnak és a jézuskának. Sokszor eszembe jut mostanában, hogy egyes emberek (mint én is például) egy ünnep kedvéért egy egész éven át készülődnek. De ha belegondolsz, a karácsony, mikulás, újév, stb. tulajdonképpen az egész telet kitölti, de legalábbis az egész december hónapot. Be fogunk menni a városba egnézni a nagy betlehemet, megyünk templomba, karácsonyi vásárra, jaj, már alig várom:))))
2012. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!