Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Rábíznátok a gyereket...

Anyukák! Rábíznátok a gyereketeket egy 19 éves védőnő hallgató lányra?

Figyelt kérdés

gondolkodtam azon, hogy a suli mellett majd gyerekfelügyeletet vállalok

nagyon szeretem a gyerekeket nyilván azért is választottam ezt a szakot



2012. nov. 13. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha a találkozón pozitív benyomást tennél, és szimpatikusnak találnálak, akkor szerintem rád bíznám. De kicsi gyereket, pár hónaposat nem, mivel nincs tapasztalatod e téren, de egy 3 évest vagy idősebbet, aki már megmondja mit szeretne, és persze be tudna számolni, hogy hogy érezte magát veled, őt már igen.
2012. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Kedves anyuka, neked sem volt tapasztalatod, mielőtt szültél volna, nem? Neked is egyszer csak ott volt a baba, akiről gondoskodni kellett!

Nálam nem ettől függne, h rábíznám-e a gyereket a kérdezőre, hiszen a friss anyukáknak sincs semmi tapasztalatuk. Nálam inkább a hozzáállása, a megbízhatósága döntene. A többit meg lehet tanulni. Friss anyuka is csak megtanulta valahogy nem?

2012. nov. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Első válaszolóval nem értek egyet, de a 2. lényegében leírta, amit én is akartam mondani :D arról nem is beszélve, hogy honnan tudod, hogy nincs vele tapasztalata? 20 éves vagyok és mégis van, mivel 18 voltam, mikor megszületett a kishúgom, nővéremnek meg most lesz gyereke pár héten belül és mivel vele élek ezért gyanítom, hogy nekem is lesz vele dolgom.

Kérdező: ha szimpatikus vagy, akkor rád bíznám. Én is vigyáztam ennyi idősen nem rokon gyerekekre (iker kislányokra) és tökéletesen elláttam a feladatom. Nem a kortól lesz vki érett a gyerekfelügyeletre...

2012. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem személyes benyomás kérdése.
2012. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Kizárólag szakirányú diplomával rendelkező gyermekgondozóra bíznám (és bízom is) őket.

Megértem, hogy mindenki pályakezdő, vagy legalábbis valamiben kezdő egyszer, de az én gyerekeimen ne gyakoroljon senki, szívesen átadom az ilyen bébiszittert annak, akinek ez így rendjén van. :)

2012. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha szimpatikus és meg tudunk egyezni, akkor igen! :)
2012. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. nov. 16. 16:47
 8/15 anonim ***** válasza:
Mivel gyerekre és NEM babára kell vigyázni, ezért rádbíznám, de fontos a személyes elbeszélgetés.
2012. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen magam is bébiszitterkedtem. Tanfolyamot végeztem, és azon keresztül lett munkám, vad idegen családnál. 9 hónapos babát bíztak rám. Egy évig maradtam, én hagytam ott őket, mert akkor már tanulás miatt nem fért bele az időmbe.

Szuperül kijöttünk. Anyukával és babával is. Volt, hogy egy hétvégére is elmentek, a babát velem hagyták.


Az én gyerekeimre is szokott vigyázni egy 15 éves lány. Rég óta ismerjük, megbízható.

Este szoktunk fektetés utáni programot csinálni, tehát neki semmi dolga, a gyerekeink alszanak, csak egyedül nem maradhatnak ugye. Ha bármi gond van (eddig sose volt), telefonon elérhetőek vagyunk, haza sprintelünk.

2012. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Még én magam is 20 éves vagyok, de ha lenne gyermekem, jobb szeretném én magam gondját viselni a nap minden egyes percében. Roppantul imádom a kicsiket, család centrikus vagyok :)

De egy anya nem bízná egy idegenre a kisbabáját. egy 3 év körüli az más, mert már oviba jár, gyakorlatilag idegenekkel van.

Nekem is rengeteg tapasztalatom van, rokonok részéről is, és elvégeztem egy tanfolyamot, de még mindig nem sikerült munkát találnom ebben.

2012. nov. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!