Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkahelyemen 2 órába...

Marcus15 kérdése:

A munkahelyemen 2 órába vagyok bejelentve. Jövő év végén már gyereket szeretnénk, úgy tudom, hogy így elég kevés gyedet kaphatok! Van-e lehetőségem nagyobb illetve a maximum gyedet megkapni valamilyen módon?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Az nem számít, hogy hány órára vagy bejelentve, csak hogy mennyi a béred. Ha pl. Te 2 órára kapsz havi 200 ezret, akkor az alapján számolják a TGYÁS-t és max. GYED-et kapsz.
2012. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bizony, ahogy az első írja. Jövedelemfüggő - az igénylést megelőző évben kapott össz jövedelmed alapján számítják.
2012. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Maximum gyedet? :) Ha a béred is 2 órás, akkor még a gyessel is jobban jársz....
2012. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2 órás munka,sajnos minimálbérrel... Valójában 28 napot dolgozok 8 órába! Azt hallottam, hogy az OEP-el lehet valamilyen szerződést kötni, x összeg befizetése mellet.
2012. nov. 15. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:

VAlóban lehet az OEP-el szerződést kötni, úgy hogy befizetsz, csak az nem arra való, hogy a gyed összegén növelj, hanem hogy ha nem vagy biztosított, kapj ellátást.

Maximum gyedet akkor kaphatnál, ha átjelentenének 8 órába, és megdupláznák a béredet.

2012. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2 órás munka? Én úgy tudom, hogy a munka törvénykönyve szerint nem lehet 4 óránál kevesebbet elszámolni.

Nézz utána a munkáltatódnak. Max gyedet akkor kaphatnál, ha kb 180e lenne a bruttód. Az mindegy, hogy hány órás munkából.

2012. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Teljesen jól dolgozik. Ez a részmunkaidő, ami nem csak 4 órás lehet.
2012. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy 4,5,6,7,8 órás munkaviszony van. De akkor most is tanultam valami újat. Csak akkor azt nem értem, hogy pl az én munkahelyemen miért volt olyan, hogy 4 óránál kevesebbet nem lehetett dolgozni egy nap...

Ja, bocsi az offért...

2012. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 18. 00:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, volt olyan is, hogy a napi munkaidő 4 óránál nem lehet kevesebb, de ez pl. nem zárja ki, hogy valaki úgy dolgozon, hogy heti 10, és az 4 óra egy nap, 6 óra másnap, munkaidőkerettel ilyenkor nem kell túlórapénzt sem fizetni. Persze, aztán lehet szabálytalanul 2 órát is naponta.
2012. nov. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!