Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy igényeljem újra a családi...

Hogy igényeljem újra a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Időközben egyedülálló anya lettem, elköltöztünk apukától, ahova mindannyian be voltunk jelentve.Nem vagyunk házasok és nem is jelentettük be az élettársit.Elég ha kijelentkeztetem onnan magunkat, az újra helyre pedig be?És mit küldjek a MÁKnak?Van ilyen igénylő?Van esély rá, hogy a decemberit már úgy kapjam?

2012. nov. 17. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A MÁK-nak annyit kell írni, hogy a lakcímed megváltozott. Ahhoz viszont ragaszkodnak, hogy az új lakcímkártya fénymásolatát (mindkét oldaláról!) küldd meg nekik.
2012. nov. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Ha már kedden megcsináltatom a lakcímet, és aznap fel is adom nekik postán, akkor esélyes, hogy decembertől a magasabb összeget kapjam?Van valamilyen változás bejelentő lap amiben meg kell írnom az új címemet?

2012. nov. 17. 21:24
 3/4 A kérdező kommentje:
Még valami: ez a költözés kihat a családi adókedvezményre?Jelenleg a párom igényli. Én Gyes-en vagyok. Ha kijelentkezek és egyedülálló leszek akkor is kérheti ő a családi adókedvezményt?
2012. nov. 17. 21:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Írsz a Máknak,h elköltöztél,új címedet megadod.Továbbá megírod nekik,h x időponttól egyedülálló vagy,és szeretnéd igényelni az emelt összegű Csp-t.Visszamenőleg 3 hónapra megadják.Bár nem kérik,de ha két tanúval aláíratod, egyedülállóságod tényét az sem baj. De kérheted bankkártyára is. Az adókedvezményt is bejelentheted ugyanígy.
2012. nov. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!