Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van e lehetőség...

Matyitomi kérdése:

Szerintetek van e lehetőség arra Budapesten, hogy árvaházból vagy kórházból kiválasztasz egy gyereket és programot szervezel neki, foglalkozol vele, heti egy napot veled tölt?

Figyelt kérdés
Olyan gyerekeken szeretnék segíteni akiknek senkijük sincs, vagy betegek/rákos betegek/ és az életüket heti egy napra boldoggá tenni, és éreztetni velük, hogy ők is értékesek.

2012. nov. 18. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

gyámhivatalba kérdezősködj,ők tudnak segíteni.

egyébként biztos vagy benne h ezt akarod?csak mert ha összeismerkedsz 1 árvával és megkedvel téged,akkor nagy csalódás lesz a számára h ha egy idő után ráunsz és nem foglalkozol vele.

egyébként miért akarsz ilyet tenni?(megszavazva a bizalmat,hogy nem vagy pedofil)

2012. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát...ez így elég necces. Amúgy árvaház, úgy ahogy gondolod nincs. Gyermek otthon van, ahol elég kis százalék az árva.


Azt tudom elképzelni, hogy mondjuk családsegítőbe bemész önkéntesnek és ott szervezhetsz valami programot a családok gyerekeinek vagy a gyermekotthonba ugyanígy.


Vannak olyan házak, ahol pl. külön beteg gyermekeknek is lehet programot szervezni, besegíteni.


De laikusként ne várd, hogy egyből hagynak mindent csinálni a gyerekekkel. Sokat árthatsz így nekik, még akkor is, ha segíteni akarsz.


Az sem mindegy mennyi idős vagy.

2012. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:) nem vagyok pedofil:) igen tuti hogy ezt szeretném... Keresztény vagyok és azt olvasom a Bibliában, hogy Isten előtt az az egyik legkedvesebb dolog amikor a szegényeken, árvákon és özvegyeken segítünk. nagyon kedvelem a gyerekeket és azt az őszinteséget és szeretetet ami bennük van. Éppen ezért nehezen tudom azt elviselni amikor valamelyiket szenvedni látom vagy azt hogy a szülei eldobták. és egy kissrácot akit a szülei elhagytak, vagy éppen halálos beteg, boldognak látni nagyon jó dolog:)
2012. nov. 18. 22:44
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Van ismerősöm, nevelőotthonban nőtt fel. Azt mondta, sokkal rosszabb volt annak, akinek volt külső pártfogója. Ha kivitték, mikor visszament, megverték. Ha kapott valamit, elszedték tőle, ha nem vitt semmit,még egyszer megverték. Persze, mindezek a nevelők tudta nélkül zajlottak. És ha megszakadt a "pártfogás", csak még rosszabb lett annak a gyereknek lelkileg.
2012. nov. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ennyire szó szerint venni, amit a Biblia mond. Azon kell segíteni akinek a legnagyobb szüksége van rá és tudunk is rajta segíteni.

Aztán azt is érdemes végiggondolni, hogy ha túl sokat segítesz valakin az is csak függővé válik Tőled egy idő után, ami pl. már nem igazi segítség.

2012. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem Magyarországon élek, nálunk (Svájcban) vannak ilyen "kisegítő nővérek" amikor 16 éves kortól bármikor bemehetsz segíteni a kórházak gyerekosztályára. Itt nem rendes munkát kell gondolni, hanem mesélünk, játszunk, rajzolunk a kicsikkel, akik tartós betegek, hónapokig ott vannak, unatkoznak, jólesik nekik a szervezett program. Szerintem valami ilyesmi biztosan van Budapesten is.
2012. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

vannak ilyen lehetőségek: Bátor -tábor -beteg gyerekeknek

önkénteseket is kérnek segítésre:

[link]

aztán vannak a bohócdokotrok:

[link]

és figyelj a környezetedre: adódik, mikor, kinek, mit kell segíteni. :)))

2012. nov. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A nagyobb városokban vannak kórházi önkéntesek, náluk nézz körül. Egyszer utána olvastam már, úgy emlékszem, hogy gyerekosztályra valami külön gyorstalpalón kell részt venni.


Gyermekotthonokba is el lehet menni önkéntesként, ahogy idősek otthonába és szociális otthonokba is, ahol sérült emberek élnek.


Azért vigyáznék a kötődések kialakításával. Egyrészt szép tőled, hogy segíteni akarsz, de nem feltétlenül jó ezt egy gyerekre kivetíteni, kötődést kialakítani. Neki hatalmas fájdalom lesz, ha egyszercsak eltűnsz az életéből. A beteg gyerekek élete pedig egyszer csak véget érhet. Ezt azért egy érzékenyebb lelkű embernek nem könnyű feldolgozni. A kezdő önkénteseknek ezért nem is javasolják pl a felnőtt onkológiát sem.

2012. nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Számomra ez egy kicsit értelmetlen dolognak tűnik. Alapból igazságtalan h ott van mondjuk 10 kissrác, te meg ráböksz egyre. Plusz ez a heti 1 dolog is olyan hogy szépnek hangzik, de meddig folytatnád? Kicsit olyan ez így mint a cukiságból megvett állatok. Elviszed hetente, és ha megnő akkor lecseréled egy másikra? Vagy ha lesz sajátod? Akkor megmondod neki h bocs, ennyi volt?.

Sztem ez olyan hogy ha tudod vállalni akkor fogadj örökbe egyet, és azzal segíted a legtöbbet, de ez így hosszú távon sztem inkább csak kárt okozna.

2012. nov. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lehet olyat, hogy kifejezetten egy gyereket kiválasztasz. Túlságosan nagy hátrány lenne számára, hogy megszok téged és kötődik hozzád.
2012. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!