Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vinnétek/viszitek még biciklin...

Vinnétek/viszitek még biciklin első gyerekülésben ilyen időben a babát?

Figyelt kérdés

Vagy már csak azok, akiknek hátsó ülése van, mert ott azért javarészt védve van az anyuka által a gyerkőc.

Most 20 hónapos a fiam, de nem tudom eldönteni, inkább afelé hajlok, hogy nem viszem, egy jó pár hete nem is bicajoztunk már ezért.


2012. nov. 19. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hátul viszem. Elöl szerintem nem nagyon vinném már én sem, nagy a köd, hideg reggelente.
2012. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát tény, hogy hátul jobban védve van. Elől meg ő is kapja a javát a szélnek, hidegnek.
2012. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
igaz a fiam már 27 hónapos de elöl ül,mert hátul meg a nővére.És nincs más választásunk mert gyalog messze van kocsi meg apánál.Tavaly is vittem elöl.Se mínusz nincs még se orkán erejű szél .Szerintem nem ártasz vele.
2012. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ködben nyilván én sem nagyon bicajozok. De nálunk napok óta olyan 8 fok körül van, szépen süt a nap, szél nem fúj... ezért dilemmázok ezen, bár nálunk senki másnak nincs első ülése, csak hátsó, ők viszik még bőszen az egészen kicsiket is.
2012. nov. 19. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem még nyugodtan viheted.
2012. nov. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Két éves ikreim vannak, biciklivel közlekedek, így minden reggel csak így tudom őket vinni a bölcsibe. Értelem szerűen egyik hátul a másik elől ül. Ha esik vagy havazik akkor buszozunk, de azt nagyon utálom, csúcsforgalomban két kicsivel istentelen.
2012. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Esőbe, fagyba, télen, nyáron 2 éve elől ül a kisebb. 13 hónapos kora óta. Ha esik az eső, be vagyunk esőruhába öltözve, persze ő a legvizesebb. Ha fúj a szél, mindig "nyomom" lefele a fejét, hogy ne teli arcba fújja. -13 fokig biciklizünk, utána gyaloglás. Tavaly legalábbis így volt.

Megjegyzem nem beteges. Szeptemberben kezdte az ovit és még egy napot sem kellett hiányoznia eddig!!!!!!

2012. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még ennyit, hogy a nagyobb 1 évvel idősebb, ő hátul ül.
2012. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hátul viszem a 21 hónapost.

Ha első ülésem lenne csak, ott is vinném, mert valahogy közlekedni kell.... Jól beöltöztetve, esetleg egy sálat óvatosan a szája elé tenni, a sapkát meg lehúzni a szemöldökéig, kesztyű, bundás cipő stb. Nagy szélben persze meggondolnám, de nagy szélben a babakocsiban, gyalog is ugyanúgy megfázhat, igaz, biciklivel tényleg gyorsabban megyünk, de esetleg lehet kicsit lassítani.


Viszont ha nincs szél, eső, hó, akkor szerintem nyugodtan lehet bringázni, nem állhat meg az élet. A buszon pl. szerintem rosszabb, mert hirtelen melegbe a hidegből (már ahol fűtik a buszokat), majd újra hidegbe + nálunk elég sok beteg, orrfolyós, tüsszögős is van mostanában a buszon, és alig lehet elférni is, nagyobb eséllyel szedne össze ott valamit.

2012. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából attól félek, hogy bekapkodja a hideg levegőt, mert azért menetszél úgyis van. De lehet, hogy akkor mi is megpróbáljuk még egy kis ideig a biciklizést, mert amúgy meg imádja.
2012. nov. 19. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!