Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik sokat híztak a terhesség...

Akik sokat híztak a terhesség alatt (20-25 kg körül), azok mikorra nyerték vissza a kezdő súlyukat?

Figyelt kérdés
55 kg-val kezdtem,ekkor már 5 kg plusz súly volt rajtam,mert letettem a cigit a teherbeesés előtt 1 évvel. 25 kg-t híztam sajnos a terhesség alatt,a szüléssel mindössze 6! ment le úgy,hogy 4 kg lett a fiam. Kicsit többre számítottam,mindegy. Az első két hétben még fogytam 6 kilót,azóta mozdulatlan a mérleg. Most 6 hetes a babám. Edzenék,de nincs időm rá,mert alig alszik a fiam,amikor pedig végre sikerül elaltatni,akkor gyorsüzemben csinálom az ebédet és az itthoni teendőket végzem,estére pedig már annyira kimerült vagyok,hogy inkább pihenek,minthogy felüléseket csináljak ... Szeretnék újra a régi lenni,mindenki azt mondja,hogy ne aggódjak,még csak 1 hónapja szültem. Tudom,hogy Ti nem tudjátok megmondani,hogy mikorra nyerem vissza az alakom,de várom a válaszaitokat,hogy Nálatok hogy alakult a fogyás.
2012. nov. 19. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én első terhességnél 22 kilót híztam. Abból 8 kiló ment le szülés alatt:) a többi sajnos megmaradt, akár mit is csináltam. Második terhesség alatt 16 kilót híztam, ezt szoptatás alatt le adtam(9 hónapig szoptattam)

Most a harmadikkal vagyok 16 hetes terhes, eddig egy grammot nem híztam, igaz nem is fogytam.

2012. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Jégtánc ***** válasza:
Másfél -két év alatt,sport nélkül,második gyermekemnél már azért odafigyeltem ,de ott is másfél év minimum.3-ik gyermekem most 9 hónapos,kezdő súlyhoz képest még 5-6- kg van rajtam.Majd lemegy az is.
2012. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Jégtánc ***** válasza:
Sokban függ a genetikától,anyagcserétől is
2012. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kicsim van nem híztam ennyit de azért elég sokat meg nekem a kiinduló súlyom is több. Nem tudom te hány cm vagy de ugye az se mindegy hogy 170 cmhez tartod normál súlyodnak az 50 kilót (ami lássuk be kicsit irreális) vagy pedig 160 cm-hez.:)

Én 177 cm vagyok az első babámnál 17 kg-t híztam de érdekes módon szülés után annyi voltam mint teherbeesés előtt annyi volt a víz rajtam illetve míg beindult a szopi nagyon sokat szenvedtünk, nem tudtam enni rendesen iszonyú fáradt voltam szóval így mentek le a kilók, de aztán mikor beállt a szopi úgy örültem neki hogy nem mertem kockáztatni, normálisan ettem ittam amit megkívántam. Így mikor a fiam a szopit abbahagyta (11 hósan ) sajnos már 75 kg. voltam. Így lettem terhes a második babámmal. Nála már jobban odafigyeltem terhesség alatt is az étkezésre és ő is 4300 gramm volt szóval híztam 12 kg-t és 6 plusszal jöttem haza. Nála már próbálkoztam olyan 5-6 hónapos korától hogy na akkor mozgok vmit hátha fogynék. Étkezésen megint csak nem mertem változtatni mert úgy láttam, ahogy diétázok, csappan meg a tej annyit meg nem ért az egész hogy emiatt elmenjen a tejem, mert nem vagyok az álom alakomnál.

14 hónapig szopott, utána tudtam belekezdeni egy nagyobb diétába, akkor 90 napost csináltam. Olyan értelemben jó volt hogy 3 hónap alatt 8-9 kilót fogytam tőle, de rájöttem hosszútávon tarthatatlan illetve nem is mozogtam eleget.

A harmadik babám után már 3 hónapos korában kocogni kezdtem (este utolsó nagyobb szopi után hogy üres cicivel fussak és őt se zavarja meg) és az étkezésemet dietetikus állította be kalória számolás alapján. 1700 kcal ra. Így tejem is volt és fokozatosan (igen lassan ugyan) de fogytam.

A fiam 9 hónapos korig szopizott és onnantól heti 4-5 mozgással, visszább véve a kalóriákat szép lassan az összes plusz lement sőt.

Most 65 kiló vagyok, a cél 62 de már így is vékonyabb (és főleg izmosabb!) vagyok mint 20 évesen.

Az élményeimre visszagondolva úgy vagyok vele hogy a szoptatás időszaka nem a kemény megszorítások és durva izomlázas tornák időszaka. Azért mozogj mert jó érzés vagy hogy kicsit kondiban legyél, de mindezt is már csak akkor amikor nem vagy rohadtul fáradt és kimerült a kialvatlanságtól. Én ezt olyan 3 hónapos korig mondom, nekem hiába a rutin, addig elég káosz volt az életünk. hasfájósság sírósabb baba is addig szokott húzódni kb.

Szerintem még adj azért időt magadnak. És az se tragédia ha megvárod a szoptatás végét és akkor állsz neki a dolgoknak:) Még akkor se leszel elkésve semmivel és most úgyis a baba a legfontosabb nem az hogy mondjuk zavarja az embert hogy nem azt látja a tükörben amit szeretne:)

2012. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a 4 es vagyok úú bocsi hogy ilyen hosszan írtam, de az még lemnaradt hogy alkat kérdése is a dolog, én akármit próbáltam akárhogy küzdöttem, tapadtak a kilók még szopi ideje alatt van aki meg semmit se csinál sőt eszik meg minden mégis fogy szoptatás alatt. Barátnőm pl. 8-10 kilót fogyott már szinte a túl vékony kategória lett, neki épp a szopi abbahagyásakor kellett figyelnie hogy mit eszik mert utána meg szépen jönnek vissza a kilók neki. Sajnos ez alkat függő dolog is.
2012. nov. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanezek a paraméterek voltak (cigi, 55kg, +25kg, szülés után -6kg babával...).Ameddig szoptattam (8hónap) nem sokat fogytam. Utána indult meg, most 21 hónapos a fiam maradt rajtam 3kg (58kg). Nem sportoltam és nem is diétáztam.
2012. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok :) bíztató,amiket írtok. 162 cm vagyok,sosem voltam több 50 kg-nál,akármennyit ettem. De gondolom a cigi is közrejátszott,hogy nem híztam. Aztán letettem,2 hónap alatt felszaladt az az 5 kg,egyáltalán nem bántam,végre domborodott a fenekem és a melleim is. Én ott rontottam el,hogy mindent megettem,amit kívántam,mert azt hittem nem fogok sokat hízni és hogy hamar le fog menni,mondván nem vagyok ilyen alkat.(édesanyám 47 kg-val esett teherbe,158 cm volt,az egy éves kori képeimen nagyon csinos,jó az alakja) reménykedtem,hogy akkor talán szerencsém lesz,de nem :( sokáig sportoltam,de bevallom már egyáltalán nem lenne hozzá se kedvem,se erőm. Veszélyeztetett terhes voltam,a 24.héten kinyílt a méhszájam,így szinte végig feküdnöm kellett. Aztán a 35.hét után elkezdtem rendezkedni,csináltam mindent. Végül nem lett baj,a fiamat még túl is hordtam,de nagyon megsínylettem ezt az időszakot. úgy érzem magam,mint egy 70 éves. Nagy volt a pocakom is,sokat is feküdtem,elgyengültem. Alig tudok guggoló helyzetből felállni,fáj a térdem,a derekam.. Úgyhogy nem tudom lesz-e erőm még sportolni,jelenleg meghalni se lenne :) csak kíváncsi voltam,meddig várhatok így "tétlenül",hogy szállingózzanak a kilók. Szoptatok én is,remélem ez is segít. Most jobban odafigyelek,hogy mit eszek,de a napi 5 étkezést nem tudom (és nem is akarom,épp a tej miatt) csökkenteni.
2012. nov. 19. 17:22
 8/11 anonim ***** válasza:
a 4es vagyok akkor várj még türelemmel :) Legalább szerintem olyan 5-6 hós korig amíg csak anyatejet kap a baba (jó esetben). Valami kis mozgás azért sem ártana (nem most amíg fáradt vagy nagyon de később) amit írsz hogy az általános állóképességed is úgy érzed nem túl jó.
2012. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

55-56 kg-val lettem terhes, de az elején inkább fogytam. 53,5-ről indultam. Már nem emlékszem pontosan, de terhesség alatt talán 16 kg-ot híztam. Szüléssel szinte semmi nem ment le. Szoptatás alatt szépen "feltornáztam" magam 72-74 kg-ra. :((

Mire a lányom 2 éves lett, lement az összes. Megint voltam 55-56 kg. Nem diétáztam, nem sportoltam. Sétáltam a gyerekkel, szaladgáltam utána.

Jelenleg a kistesót várjuk. :) Félidősen + 6 kg-nál tartok, és tudom, hogy sajnos lesz még ebből ismét 16, ha nem több. :( Viszont remélem, hogy idővel ez is lemegy. Ha 2 év kell hozzá, hát akkor annyi. :)

Te még nagyon az elején vagy, és ne idegesítsd magad ezen!

Ha szoptatod a babád, akkor az az első! Ha nem, akkor se stresszelj! Le fog menni!

Én búzafű kapszulát szedtem (szoptatás bef. után), sok folyadékot ittam. Hiszem, hogy ez is segített a kilók leadásában! Esetleg ezt megpróbálhatod. :)

2012. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat!:) persze,most legfontosabb a pici! addig szeretném szoptatni,amíg tudom. utána viszont gőzerővel belevetem magam a diétába. Minden jót Nektek!
2012. nov. 21. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!