Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tanítjátok állathangra...

Hogyan tanítjátok állathangra a gyereket? Mit mond a. béka, disznó, ló, cica kutya oké. De mit mond a sün, zsiráf, fóka, stb?

Figyelt kérdés
3 éves A zsiráf azt mondja zsirzsir, olyan bután hangzik.
2009. aug. 16. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Mióta van net, azóta szerintem sokat egyszerűsödtek az ilyen dolgok. Ezeket adta ki állathangok keresőszóra:

[link]

[link]

[link] --> ez utóbbin egy könyvet lehet megrendelni, amihez cd jár mellékletként állathangokkal.

2009. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csak arra tanítom, ami életszerű, és nyilvánvaló. Szerintem a sün nem mond semmit, de zsiráfot sem hallottam még "beszélni". Tanítsd a kutyára, cicára, lóra, rigóra, és még számtalan állatra, amely valóban ad ki hangot. Amelyik nem, azt meg hagyjad, ilyen például a hal is. Arról mást tanuljatok, például azt, hogy vízben él, koportyúval lélegzik....
2009. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Aminek van hangja, pl fókának ( uff-uff) ott azt mondom.

Ahol nincs önálló hangja az állatnak, oda meg kitalálok vmit, ami jellemző rá, pl

- a sün szimatol (megmutatod, simán utánozza egy 3 éves)

- a zsiráf rágja a levelet (állkapocs mozgatása + nyamm-nyamm...)

- a csiga nem mond semmit, csak mozgatja a csápját (két ujjacskát a homlokhoz illesztve billegeti) stb


Ha nem érzed helyénvalónak, akkor nem kell erőltetni a valótlan hangutánzást, egy 3 éves már megérti, hogy nem minden állatnak van hangja.

2009. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!