Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeink vannak,...

Vitus kérdése:

Milyen lehetőségeink vannak, hogy a gyereket megtarthassuk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok, most 8 hetes terhes, az apa 18 elmúlt, tanul, munkát keres. Mire megszületik a baba, rá kb. 1,5 hónapra lennék 18. A szüleimmel nem vagyok jóban, azt mondták, ha megtudják, hogy terhes vagyok, nem szülhetem meg náluk a gyereket, és kirugdossák belőlem. Az apa családjához nem mehetünk. Abortuszt nem szeretnénk. Elég erős a kapcsolatunk, együtt szeretnénk felnevelni, de nincs se lakás, ahova mehetnénk, se keresetünk, amiből eltarthatnánk magunkat, és a babát. Attól is félünk, hogy amíg nem vagyok 18, a szüleim azt csinálnak a kicsivel, amit akarnak.(beadhatják intézetbe stb...)

2012. nov. 24. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
hol laksz?
2012. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szornyu :/ hol eltek? Gondolom te is tanulsz meg. Miota vssgy a baratoddal? Dokinal voltal mar? Vannak anyaotthonok ahova mehetsz, de ez nem a legjobb sors egyikotoknek sem. Anyukad nem veheti el a gyermeket, ha a parod vallalja folotted es a baba folott a gyamsagot.
2012. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Szia írtam neked egy privát üzenetet.

Elmesélem neked az én történetemet is segítség képen de nem itt. Mellesleg 16 éves vagyok és van egy kislányom.


Az apa csak akkor tehet apasági nyilatkozatott ha azt valakid engedélyezi. SAJNOS.

Így vagy apud vagy anyudé lesz a kicsi felügyeleti joga (gyám). A párod az tanuljon csak és te is lehetettek magántanulók én is az vagyok nehéz de jó megoldás.

Ha betöltöd a 18-at akkor válalhatod a kicsit. Legyél erös. Mesélek ha írsz nekem egy elérhetőséget. Szedj valami vitamint adig is. És ne idegeskedj mert baj is lehet belöle.

2012. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
De ezt kihagytam hogy a babát el vetetni csak a te engedélyeddel lehet. De ha nincs gyám a baba marad a kórházba ezt kel megoldanotok.
2012. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

A kérdezőre nem vonatkozik az, hogy valakinek engedélyeznie kell, hogy a párja apai elismerő nyilatkozatot tegyen, mivel már 17 éves, meg amúgy is, a párja már nagykorú.

És mivel már 16 év feletti, nem kell, hogy bárki a gyámja legyen a gyerekének. Amúgy is majdnem 18 lesz, mire szülni fog, másfél hónap, az már nem oszt, nem szoroz. Apai elismerő nyilatkozat tekintetében pláne nem, egyébként sem kötelező azonnal megírni, a gyerek 3 éves koráig kell rendezni, 1-2 hónap az már semmit nem jelent, sokan vannak, akiknél ennyit halasztódik a dolog, mert nem rohannak vele sehova, nem sürgős, főleg, ha nem jár névváltozással.


VISZONT:

Kedves kérdező, azon kívül, hogy eldöntötted, hogy te meg akarod tartani a babát, van bármi egyéb, amiről van valami előzetes terved?

Azt mondod, a szüleidnél nem maradhattok, a párodhoz nem mehettek, jövedelmetek nincs, ezért nem tudtok költözni sem.

Maximum azt tudom elképzelni, hogy a párod talál munkát, és akkor TALÁN lesz annyi keresete, hogy szűkösen, de el tudja tartani a családot, de ha nem nyomorogni akartok, akkor arra is készülj fel, hogy neked is elég hamar munkába kell(ene) állnod, mert különben nem juttok egyről a kettőre.

Aztán mi lesz, ha a párod nem talál munkát? Nem sok lehetőség marad, maximum hogy elmész egy anyaotthonba, ott lakhatsz kb. két évet, aztán majd lesz, ami lesz. De tényleg így szeretnél élni? Idegenek között, a párod nélkül?

2012. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Igen nem kel hogy bárki gyámja legyen csak nekem nem engedte a gyám hatóság a szülöi ház elhagyását anyuék meg nem irták alá hogy feleségül vegyen párom.


A kórházból meg haza jöhettem volna a 3. nap de nem csak a 6. nap tudtam mivel egész terheség alat az ment hogy páromnak nem engedélyezik az apaságit mivel akor ő lesz a gyám mivel ő is elmúlt 18 éves ezért apámnak kelett leni muszály volt ebbe bele menni mert máshogy nem hozzhatuk volna haza a kicsit.

2012. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gyámhatóság helyettesítheti a szülő aláírását, nem kell ahhoz szülői engedély, hogy házasodjon valaki 16-18-év között. Illetve. Kedves 5.- anyaotthonba csak 18 évét betöltött anyuka mehet, addig sajnos én sem tudok menni anyaotthonba (családsegítő ezt mondta, ahol eddig nem jutottunk egyről a kettőre) .. Nem az a kérdés, hogy ki mennyi ideje van együtt a párjával, mert sok (gyerekesen viselkedő pár) 10-20 év házasság után elválnak, mert nincsen annyi eszük, hogy leüljenek és megbeszéljék a problémákat, ill nincs annyi eszük se, hogy folyamosan ápolni kell egy kapcsolatot, és minden apróbb dolgot, ami bánt elmondják a párjuknak... erről ez a véleményem.. am 15 hónapja vagyunk együtt kb. A lakcímem Budapesten van, a páromé, meg 24km-re van tőlem...
2012. nov. 24. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!