Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért úgy nevezted el a...

Miért úgy nevezted el a gyermeked, ahogy?

Figyelt kérdés
A jelentése végett, vagy konkrétan vkiről nevezted el, esetleg simán csak tetszés miatt?
2012. nov. 29. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tetszett a név. Kira a kislányom neve.
2012. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak ez tetszett,az hogy mit jelent csak utólag tudtam meg.:) Regina a neve.
2012. nov. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert maga a név nagyon tetszett,és a jelentése is(az 1.és 3. babánál).A középső egy ismerős után kapta a nevét(ráadásul nagyon tetszett is,és a jelentése is pozitív).A gyerekek:Áron,Milán,Tamara.
2012. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 timike26 ***** válasza:

Erik a viking... Rettegett Ivàn....Emily mert szèp.

tetszenek is,rovid karakteres nevet akartam,ès mennyire illik ràjuk...

2012. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elöször cask talalomra kerestem, mi tetszik nekem. Mikor mar csak 3-3 nev volt utana neztünk a jelenteseknek es ami a legjobban tetszett ezekböl az maradt. Igy lett a kislanyunk Zoe:elet, es a kisfiunk Vince:gyöztes.
2012. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a 33. héten járok, kislányt várunk, A neve: Zoé!

Azért választottuk, mert egy évig vártunk babára, mikor összejött, elvetéltem , ami nagyon megviselt. Majd szerencsére következő hónapban ismét pozitívat teszteltem. Ismét kórházba kerültem 18 hetesen, rossz helyen tapadt méhlepény, véreztem. Azzal ijesztegettek, hogy lehet elvetélek, nem sokon múlik. Ott megfogadtam, hogy ha ez a pici lány, aki az életemet jelentette már akkor, élni akar, és velünk marad, azt a nevet kapja, hogy élet, azaz ZOÉ :) És hamarosan megérkezik :)

2012. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az Apukája nevét kapta, és tetszik is a név: László.

Nem találtunk olyat, ami jobban tetszett volna, vagy ne lenne tucatnév. Második nevet meg nem szerettem volna, mert a vezetéknév is hosszabb és elég ritka. És valamiért még engem is hatalmas büszkeséggel tölt el, hogy úgy hívják, mint a Páromat.

2012. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam kompromisszum nevet kapott, az egyetlent, ami mind a kettőnknek tetszett.

Kislányom azt a nevet kapta, amibe én már kamaszkoromban beleszerettem. Nem érdekeltek a megjegyzések, kitartottam mellette.

2012. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én kislányom Sophie Marceau után neveztem el, aki az egyik kedvencem, így lett a lányom Szófia. Ha lenne még egy, akkor a fiú András lenne (Andrássy Gyula gróf után) ha lány, akkor talán Emma (Emma Bovary után) esetleg Eliza (Eliza Doolittle után).
2012. nov. 29. 21:47
 10/11 anonim ***** válasza:

szempont volt nekünk - amellett, hogy mindkettőnknek tetsző legyen-, hogy :

- a fura rövid vezetéknévhez passzoljon

- ne legyen a családban

- jelentésileg semmi negatív


így döntöttük el kb 12 éve, hogy ha lány akkor Anna, ha fiú akkor Botond. Most 4 és 2,5 évesek, és valóban ez lett a nevük, hiába váltak időközben nagyon gyakorivá, kitartottunk mellettük.

2012. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!