Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik az 1-2-3 éves...

Anyukák, akik az 1-2-3 éves gyerekével díszíti a karácsonyfát! Hogy csináljátok? A gyerek úgy díszíti, ahogy akarja (úgy is marad, vagy később "kijavítod"), vagy úgy díszít, ahogy odod neki?

Figyelt kérdés

Csak én vagyok olyan lüke, hogy a fának tökéletesnek kell lennie? Egyébként pont ezért nálunk a Jézuska hozza a fát is, de erről lassan leszoknék...

És a nagylányom 4,5 éves!!!

Hülye vagyok???


2012. nov. 13. 14:42
 1/10 A kérdező kommentje:

"ahogy odod neki?"

ahogy mondod neki? (hogy ezt hogy írtam el?)

2012. nov. 13. 14:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

3 éves lesz a lányom.avaly díszítettünk először együtt és ha úgy díszített,akkor később kijavítottam.Nem volt tökéletes a fa,de nem is hagyhattam egy ágon az összes díszt! :)

Nem vagy hülye! :)

2012. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

A karácsony a gyerekeké!

Úgy díszitik, ahogy akarják. Pont ettől szép! Nagyon jól tudják melyiket ki rakta a fára, és biztos rossz lenne nekik, ha áshová tenném.

nem az számít, hogyan néz ki a karácsonyfa, hanem az, hogy a gyerekeknek örömet okoz a díszitése

2012. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Együtt díszítjük!

Az égősort én rakom rá, a többit közösen!

Hagyom had érvényesűljön, had látazódjon az ő munkája is, és had legyen rá büszke!

Mondom neki hogy még ide, vagy oda rakjon valamit, de nem dől össze a világ, ha kicsit esetlen a fa!

2012. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy díszítik, ahogy akarják (2 gyerek). 1 méteres magasságban van a díszek 70 %-a, a többi az én magasságomban.

Számomra ez a tökéletes karácsonyfa :) :) de komolyan :)

2012. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Égősort mi tesszük rá,minden mást a gyerekek.

Nekünk is 1 méter és alatta van a diszek 70%-a,de nem baj,így szép,nem nyúlok hozzá. (és akinek nem tetszik,ne is jöjjön a közelébe)


Kerül a fára mindenféle oviban készitett disz is,kicsit esetlenek,nem tudni mik akarnak lenni,de olyan büszkék rá.

2012. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Miért kell bárkit is lepontozni???

2012. nov. 13. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A fiam tavaly vett részt először a díszítésben, másfél évesen. Mi meglepetést akartunk, hogy készen legyen a fa, mire felébred, de ő keresztülhúzta a számításainkat. Hála istennek. Akkor úgy működött, hogy apuka és papa aggatták a díszeket a fára, ő meg hordta nekik. Mama figyelt, és mindig elmondta, hogy szépen, óvatosan, mert törékenyek. Én közben az ebéd romjait takarítottam, és szaladgáltam be gyönyörködni, meg hallgatni mama ódáit, hogy milyen okos, ügyes fiút nevelünk. Jó móka volt. Idén már szeretném, ha nagyobb szerepet vállalna a díszítésben, elvégre, már 2,5 éves lesz akkor. Az égősort természetesen apuka teszi fel, az az ő privilégiuma, a díszek, meg oda kerülnek, ahová az úrfi teszi őket. Elvégre mégiscsak az a legfontosabb, hogy ő jól érezze magát. A fa úgy lesz szép, ahogy ő díszíti, pont attól, hogy ő csinálta. Műfenyőnk van, szóval nagy baj nem lehet a dologból. Majd meglátjuk, hogyan alakul, most fogja először csinálni. Amúgy meg szerintem nem vagy hülye, csak azért mert tökéletes fát akarsz. Ez legyen a legnagyobb hibád.
2012. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mi idén fogjuk először közösen díszíteni a 3 és 1 éves babákkal. Úgy gondolom, a gyerek azt látja, amilyen példát mutatunk neki. Ha te nem mutatod meg neki, hogyan kell díszíteni, nem alkot róla egy átlagképet. Én igenis meg fogom neki mutatni, hogy melyik díszt hova tegyük, és elmondom, hogy ettől miért szimmetrikus, miért szebb. HA a gyerek nem látja, hogy sütöd a tésztát, nem fogja tudni, hogyan kezdjen hozzá. Ha egy átlagos képet alkot arról, mit jelent az, hogy karácsonyfadíszítés, akkor már jövőre neki is menni fog.
2012. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam arra, hogy ezzel néhány éves gyereknek példát kéne mutatnom, mint ahogy a sütéssel sem.

Ez ügyben nem értek Veled egyet. Nem kell, hogy egy kisgyerek 3 évesen szimmetriát figyelembe véve díszítsen.

A sütés-főzés: mindig a lányom mossa meg a krumplit, répát, stb, ő keveri a rántottához a tojást, szóval nincs kizárva ezekből.

És természetesen nem üvöltöm le a fejét, ha díszeket kever a már feldíszített fánál, az sem számít, ha eltör egyet-egyet.

Köszönöm a válaszod.

2012. nov. 15. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!