Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztás, mennyit változot...

Névválasztás, mennyit változott a világ?

Figyelt kérdés

Itt egy kedves kérdés, erről jutott eszembe hogy manapság mennyire más szempontok döntenek a mi gyerekeink névadásáról:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


vagy van köztetek aki személyről, könyvről, filmről, dalról nevezi/te el a 16év alatti gyerekét? Mostanában mindenhol azt olvasom, h ne legyen az ismeretségben ilyen nevű kisgyerek, legyen egyedi, különleges, ne emlékeztessen senkire sem, stb.

Én pl az elsőmnek anyám, nagyanyám nevének modernizált rövidített változatát adtam, de mindenképpen tiszteletem jeléül, másodiknak pedig egy számomra kedves könyves élmény után szeretném, egyedül vagyok?


2012. dec. 7. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

A mi névválasztásunk picit érdekesen alakult!

Nekem nem volt fontos, hogy ne legyen sok belőle meg ilyenek, mindössze egy volt fontos.

A legjobb barátnőmet az szülei Marcinak becézték otthon!:) Vicces, de tényleg, és csak otthon. Illetve mivel közel 20 éve vagyunk barátnők, néha én is így szólítottam. Imádtam minden érzést, ami ehhez a névhez kapcsolható, hiszen a barátnőm is imádom.

Amikor kiderült,hogy fiunk lesz, mondtam a férjemnek,hogy ha nincs ellene kifogása, olyan nevet válasszunk, amit Marcinak lehet becézni.:) Így is lett!

2012. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi olyan nevet kerestünk mindkét fiamnak, amiből születési évükben ne legyen nagyon sok, de azért egyéni, nagyon elrugaszkodott nevet sem akartunk, mint pl. Gandalf...

Nem egyszerű dolog a névválasztás, de úgy érzem nekünk sikerült jót választanunk :-)

2012. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem nem vagy egyedül a 10 éves elsöszülötem neve ugyana mint apukájáé,második kisfiamnak szintén olyan neve van ami családban elöfordult már .kislányomnak ,ritka neve van ,ezt én választotam neki ,és illik is rá virág és én a szép virágokat nagyon szeretem .nem érdekelt,és ma sem érdekel ki mit gondol a gyerekei nevéröl én tiszteletem,szeretetem jeléül adtam a gyerekeimnek .vagy mert simplán tetsik az adott név .
2012. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!

A fiam 2 éves, de már hosszú évek óta tetszett egy bizonyos név. Oviban dolgoztam, a csoportomban volt egy kisfiú, akit így hívtak. Tüneményes, bűbáj, külsőleg is szép gyerek volt.

A fiam végül is miatta kapta a nevét.

2012. dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi megbeszéltük a férjemmel, ha fiú az ő nevét, ha lány az én nevemet kapja. 10-ből 9-en leszóltak miatta, hogy már nem divat apuka után elnevezni a gyereket, meg amúgy sem modern a neve. Ettől függetlenül Sándor-nak neveztük el, és igen apuka (és nagypapa) után.

2. nevet direkt nem akartunk, úgyis egyet használ(unk), hülyeségnek tartom. Azt mondják, hogy majd tud választani, ha nem tetszik neki a választott név. És ha a 2. sem tetszik neki?

2012. dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a kedvenc színésznőmről neveztem el, tőle van a legkedvencebb filmem is. Plusz a név is tetszett. Ha lesz még gyerekem, akkor is így fogok eljárni. Van kedvenc könyvhősnőm meg könyvhősöm is, ők lesznek a sorosak majd :) engem nem érdekel, hogy mennyire különleges, vagy hogy ő az egyedüli az egész univerzumban ezzel a névvel stb. Anno a Bennet, Borostyán és Villő nevek is így indultak ,aztán már minden oviban van belőlük legalább kettő. Hülyeség is így hozzáállni. A fő, hogy én tudom ki után kapta a nevét és szép, arisztokrata neve van, amit kicsi és felnőtt korában is hordhat.
2012. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak, fiúk.

Időszakosan szeretk egy-egy nevet, tehát van ami pl. még 1-2 éve nagyon tetszett, most pedig már nem, pedig semmi vele kapcsolatos negatívum nem hatott közben.

A gyerekeimnél is a megérzésemre hagyatkoztam, ami elég érdekes volt, ugyanis egy olyan névhez ragaszkodtam, (Zsombor), amit elötte egyáltalán nem szívleltem, sőt...De akkor valamiért, már a terhesség elején mondtam,hogy nem lánypárosunk van, akkor nekem kell egy Zsombor. Azt is rögtön tudtam melyik baba lenne az, aki ráadásul szerencsére már a 12. héten megmutatta,hogy ő fiú, így ez is lett a neve.

A másik babámnál sok név szóba jött, de ott is a megérzés döntött és nála is bevállt, pont olyan mindkettő, amilyennek a nevek alapján képzelnék egy kisfiút!

2012. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Dániel és a Krisztián között vacilláltam, végül a Dániel mellett döntöttem, egyrészt mert jobban illik a vezetéknévhez, másrészt egy nagyon kedves barátomat így hívják, ezért efelé húzott a szívem.

Egyébként is nagyon szeretem a héber neveket, így ha esetleg lesz még gyerekem, neki is bibliai nevet fogok választani. :)

2012. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!