Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha együtt laksz a szüleiddel...

Ha együtt laksz a szüleiddel és vannak gyerekeid, mi az a határ, amibe már nem engedsz beleszólni nekik a gyerekekkel kapcsolatban (story lent)?

Figyelt kérdés
Reggel öltöztette a gyerekemet, ő nem akart szótfogadni,a gyerek sírva jött ki a szobából, a nagyi(anyum) meg átölelte, h ogy gyere majd én felöltöztetlek stb... de mindezt olyan gúnyos hangnemben, mintha é lennék a világon a legszemetebb anya, kiborultam....
2012. dec. 10. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám mindig ezt csinálja, mi együtt is élünk...

Eddig én is kiakadtam rajta, na most üt vissza a dolog, tudja hogy hisztivel nálam semmire nem megy, megy a mamához akinek ott visít vagy 1.5órát....Teljes hangerővel:)

És nem hallgat rá egyáltalán, nekem elég rászólnom, nem kiabálnom, tudja hogy nálam a nem az nem is marad.

Éppen ma mondta édesanyám hogy ő ezt nagyon elszúrta, és nem velem szúrt ki mert a kisgyerek egy aranypofi ha velem van, szót fogad stb.

De ha ő elviszi valahová az egy rámállom...


Én anno is megmondtam neki hogy legyenek határok, erre a válasz az volt hogy ne szóljak bele ő már felnevelt 2 gyereket, na itt van tessék.

Ha visszamehetnék az időbe akkor Én biztosan határozottabb lennék a nagymamival kapcsolatban.

2012. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi az ikreim 15 hónapos korában költöztünk el a szüleimtől. Még időben. Már elég nagyok voltak akkor is ahhoz, hogy megtanulják, mama és papa mindent megenged, any és apa pedig próbál fegyelmezni. Nem akartuk az ilyen súrlódásokat, na meg van elöttünk egy élő példa is: a nővérem kisfia 70%-ban a szüleimnél töltötte az eddigi kis életét (most 12 éves) és bizony nem egy mintagyerek. Nem volt fegyelmezve, már tudja mi az amit érdekből lehet tenni, mert hát mindegy mit csinál, mama és papa elfogad majdnem mindent...

Én következetességben hiszek, amit a nagyszülőknél-nagyszülőkkel lakva nem lehet kivitelezni, mert ahogy Te is írtad, ilyen esetek történnek.

Emellet az én szüleim az életüket is odaadják értünk és az unokáikért is, tehát megbántani sem akartam őket, de nálunk is volt,hogy kiborult a bili. Nem egészséges dolog ez, az biztos.

A barátnőmék is így nevelik a kisfiúkat és mára eljutott odáig, hogy inkább nem is akar otthon lenni, mert a mama úgyis azt csinál a kisfiúval, amit akar és nem tudja úgy nevelni a kisfiát, ahogy szeretné.

Nehéz dolog ez, tudom, nem ronthatsz rá mindenért a szüleidre, de ész érvek vannak, amit sajnos nem mindenkivel lehet megbeszélni...ha Ti megtudjátok, akkor rendezzétek le ezeket és szabjatok határokat, hogy ne legyenek ilyen szituk.

2012. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészséges együtt élni, ezért vannak ezek a dolgok sajnos, de ha másképpen nem lehet megoldani, sztem szólj rá anyukádra, hogy ő a te gyereked és tartsa tiszteletben a te nevelési szokásaidat és akaratodat.
2012. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-mas válaszadó!

Minden egyes veszekedés alkalmával tudatosítom benne mindezt,, de nem fogja fel.

Az ő házában azt kell csinálni, amit ő akar...

2012. dec. 10. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem költöztök el? Hidd el, jobb lenne mindenkinek!
2012. dec. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

sajnos most nem tudnánk albérletet fizetni.

nagy ez a ház, elférünk, de anyámmal nem lehet kijönni........

2012. dec. 10. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!