Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más, aki a gyerekkel...

Van más, aki a gyerekkel együtt a nagyszülőkkel tölti a Szentestét?

Figyelt kérdés

Baráti körben nagyon kevés. Mindenki otthon tölti.

Nálunk a férjem, a fiunk és én, megyünk anyuékhoz is, meg anyósomékhoz is.

Nekünk így jó. Azokkal vagyunk,akiket szeretünk. De ahogy látom, ez egyre ritkább!


2012. dec. 7. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Most már 3 éves a lányom, a férjem dolgozik két ünnep között, mindd a kèt Mami 200 km-re lakik.

Eddig úgy volt, egyIknél voltunk karácaonykor pár napot, ott aludtunk 3-4 éjszakát, majd a másiknál szilveszterkor szintén pÁr napig.

Most ezt nem tudjuk megoldani, így Anyuék jönnek karácsonyra, itt lesznek pár napot, majd a férjem családja jön.

Igazából a benzin is annyi, mintha megvendégelném őket.

2012. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a Szenteste a családé. Míg nem volt gyerek, a férjemmel mentünk egyik évben az ő szüleihez, másik évben az enyémhez, másnap a másikhoz, harmadnap a nagymamámhoz. Szóval a 3 nap arról szólt, hogy egyik családtól mentünk a másikhoz. :) Aztán megszületett az első gyermekünk és akkor a Szenteste itthon voltunk hármasban, majd másnaptól ugyanúgy gyerekkel indultunk a családhoz. Tavaly nagyobb lakásba költöztünk, akkor vezettük be és idén is így lesz, hogy Szenteste jön ide az egész pereputty (nagyszülők, dédi) és együtt lesz a család. Így nem kell gyerekekkel (már 2 van) egész ünnep alatt jönni-menni és ráadásul a nagyobb élvezi, ha sokan vagyunk körülötte, meg így a fa alatt is több ajándék van, hiszen akkor mindenki ajándékoz, ezért neki is több jut. Nincs az, hogy itt is egy kevés, ott is egy kevés. :) Összejárós barátaink már nincsenek, ha volt, vagy lenne, akkor velük Karácsony első, második napján találkoznánk.
2012. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Én nem akarok senkivel se lenni szenteste, csak a saját szűk családommal, de ha nektek így jó, egészségetekre! anyósom odalenne tőled :)
2012. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

:)

Nekünk meg valahogy az a fontos,hogy Szenteste is azokkal legyünk,akiket szeretünk! Ebben nyilván beletartoznak a szüleink is. Igaz, kocsival mindkét család 5 percre lakik tőlünk!:)

Hát azért az anyósom nem mindig van oda értem!:))

2012. dec. 7. 11:11
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Mi 24-én délben apuéknál leszünk, este pedig anyukám jön be hozzánk. Nekünk így jó.
2012. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég mozgalmas lesz a karácsony.:) Apósom anyósom elváltak így apósomnál leszünk 24-én aztán 25-én jönnek az én szüleim utána délután nagynénihez megyünk, 26-án meg anyósomhoz. Nem igen fogunk unatkozni, de ez így jó ezt szoktuk meg. Gyerek nélkül is ilyen volt a program.
2012. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülők 250 km-re laknak. Mi ott töltjük a karácsonyt. Már alig várom és a gyerek is emlegeti mamát, papát. Előző hétvégén itthon, 3-an kiskarácsonyozunk.

Egyet értek veled.

A család nálunk a nagy családot jelenti.

2012. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk, míg nem volt gyerekünk a 24-ét kettesben töltöttük a férjemmel, 25-én egyik szülőkhöz, 26-án másikhoz mentünk, ott találkoztunk a tesóinkkal is. Úgy gondoltuk, ha gyerek lesz, akkor is marad ez a rendszer. (Mi is utazunk egyébként, igaz csak 80-90 km-t a szülőkhöz, közel 300-at a tesókhoz, de tömegközlekedéssel.) Aztán az első közös, hármasban töltött Szentesténken (6 hetes volt a kisfiunk) egyszer csak, váratlanul beállítottak anyósomék. Én ezen teljesen kiakadtam, a hormonok is dolgoztak még, mert amúgy elég jól kezelem anyósékat, ez megszokott dolog VOLT náluk egyébként.

Eldöntöttem, hogy a következő évben akkor anyuékat elhívom Szenteste. Sajnos, már csak anyukámat tudtam elhívni, mert apukám meghalt fél évvel előtte, amúgy se hagytuk volna, hogy anya egyedül karácsonyozzon!

Aztán mondtam a férjemnek, ennek így nincs értelme, legyen mindenki nálunk Szenteste, és kész! Nincs belőle sértődés, én szeretek mindenkit (apósom nem annyira, de jár a csomaggal :D), ott lesznek a tesók is (az öcsém a férjem húgával házas, úgyhogy nincs gond, hogy másik szülőkhöz is kell menni :D), aztán 25-26-án meg útra kelünk a dédikhez, akik hál isten, vannak még 4-en.

Egyébként, lehet azért, mert messzebb kerültünk otthonról, de én el sem tudnám az ünnepeket képzelni a nagyszülők és tesók nélkül. Húsvétkor meg a tesóméknál vagyunk mindannyian pl.

2012. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi Szenteste mindig anyósoméknál vagyunk, férjem nővérének családjával együtt. Mivel nekem nincsenek már szüleim, nagyszüleim, így nekem ők a családom, nagyon szeretek velük lenni. Mondjuk mi gyerekkoromban is a nagyszüleimnél töltöttük mindig a karácsonyt, úgyhogy nekem a Szenteste a nagy családi vacsorát jelenti, nem szívesen lennék otthon hármasban. De hát mindenki más!
2012. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Nálunk is az volt a szokás gyerekkoromban,hogy jöttek a nagyszülők is. A pároméknál is!

2012. dec. 7. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!