Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A táppénz beleszámít a gyed...

A táppénz beleszámít a gyed időszakába?

Figyelt kérdés
mert dec 25 lesz 5 honapos munka viszonyom és 2012 januártol még suliba jártam juni 30 al szűnt meg a sulis viszonyom juli 25 ota melozok és ugy olvastam hogy a suli is már beleszámít csak ha én január 1 el elmegyek táppénzre nem tudom az még beleszámit e a táppénzbe ugye hogy mindenképp meglegyen azért a 6 honapom mert azt is hallottam már hogy igen és azt is hogy nem
2012. dec. 12. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
A táppénzből nem vonnak pénzbeli egészségbiztosítási járulékot, így az kieső időnek számít. Tehát a válasz: nem.
2012. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mert az elöbb itt is olvastam hogy vki felhivta az oep és ott azt mondták hogy igen tehát már nem tudom mit higgyek lehet jobb lesz ha felhivok vkit én is vagy bemegyek
2012. dec. 12. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú bocsánat. Végig sem olvastam a kérdést. Úgy értelmeztem a kérdésed, hogy a gyed alapjába beleszámít-e a táppénz. Na de, hogy a valós kérdésedre is választ kapj: [link]

Itt érthetően és jól le van írva.

2012. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy inkább az oep-nél érdeklődj, ne itt az önképzett anyukák mástól hallott információira hagyatkozz.
2012. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De ha csak egy év munkaviszonyod lesz akkor a gyed is csak egy évig jár nem kettőig.
2012. dec. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak: a gyed senkinek sem jár 2 évig. A kicsi 2 éves koráig jár, és csak a tgyás lejárta után indulhat.


Vagyis a 365 nappal kb. a kicsi másfél éves koráig jár a gyed.

2012. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!