Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok olyan nevet ami a...

Adnátok olyan nevet ami a vezetéknévvel úgy összeolvad kimondva vagy nem jól hangzik? G végű vezetéknév K val kezdődő utónév?

Figyelt kérdés
Az a név tetszik nagyon és kizárólag.
2012. dec. 13. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Elég nyelvtörős és szegény nehezen tudja majd kimondani!
2012. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem adnék semmiképpen. Nekem fontos a név ritmusa. Ugyanakkor van ennél fontosabb dolog is, mint pl. ha az ember úgy érzi, rátalált a megfelelő névre...
2012. dec. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szerintem semmi gond vele.. Pl: Balog Károly (gondolom nem ez lenne, de akkor is) semmi gond vele, könnyű kimondani is. Nekem 2 keresztnevem van, a vezetéknevem t-vel végződik, aztán egy Gergely és egy Tamás.. :)
2012. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi hát ez az hogy csak az a név tetszik minden más max. az elmegy kategória nálam...igen hasonló mint a Balog Károly tehát egyben kimondva összeolvad a végén-elején.

Nem tudom olyan rossz mert úgy érzem az a jó név..

2012. dec. 14. 08:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond. Én adnám így is. Mi a keresztnév? Elárulod?
2012. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gering Kata. Ez jutott eszembe példának és könnyen ki tudtam mondani. A Kandisz Nóra és Vég Béla jellegű nevek sokkal gázosabbak :D
2012. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hang Kolos, ezt szeretném de HANKOLOS olyan egyben hangzik...:( Fura a vezetéknév kicsit és így egybemondva se túl jó, de mindig arra gondolok hogy nekem egyáltalán nem extra az utónevem (zsuzsanna) és nem is folyik egybe ezzel a vezetéknévvel ( a férjem után felvettem) mégis mindig el kell mondjam 2 x mire értik, leírják (hivatalban pl.)
2012. dec. 14. 13:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon egybeolvad, tényleg. Esetleg közbeiktatnék egy másik nevet.
2012. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok elé nevet mert nekem is van a férjemnek is második nevünk és azontúl hogy senki se használja mindig csak a bosszúság van vele (enyém ráadásul még hosszú is pedig a Zsuzsanna se rövid) és a második nevet le szokták hagyni tehát most adnánk a Hang Pistike Kolost (most ez csak egy példa) akkor mindenkinek csak Pistike lenne.,..ha meg következetesen a Kolost használjuk (mert ugye nem véletlen adom neki azt, mert úgy szeretném szólítani) akkor meg azt írják le a vezetéknév mellé és kész.
2012. dec. 14. 13:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Szép név a Kolos, de tényleg nem jó a vezetéknevetekhez. Nagyon összeolvad, Hankolos.

Más egyáltalán nem tetszik?

Hang Attila, Ákos, Merse, Vince, Vejke...

2012. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!