Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fiatal kisgyerekes anyukák...

A fiatal kisgyerekes anyukák miért így versenyeznek egymás közt?

Figyelt kérdés
PL azon versenyeznek,hogy kinek a gyereke jár több foglakozásra,pl babaúszás,baba angol és társai,amivel csak a gyerekkor van elcseszve,aki nem hordja ilyenekre a gyerekét rossz anyának tartja magát.Csak én tartom ezt butaságnak,idióta divat hóbortnak?
2012. dec. 15. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is divatos nagyon a tevékenységeket reklámozni. Hülyeség. De hidd el néha kell és engem is, azok akinek nem dicsekedtem a miértekkel, divatbolondnak néztek, mert képes vagyok 100km utazni a babaúszás miatt. csakhogy nekünk orvosi javaslatra történt, nem azért, hogy dicsekedni tudjak vele...mégis ha valahol elmondtam, akkor éreztem "azokat" a pillantásokat. De azzal nem értek egyet, hogy ezekkel el van cseszve a gyerekkor.

Nem kell ilyen anyukákkal foglalkozni, hadd mondják, ezekszerint más dolguk sincs!

2012. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert azt hiszik ettől lesznek szuper anyuk.
2012. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig is így volt. Nem csak a fiatal anyukák eshetnek ebbe a hibába és nem csak mostanság.

A szülő sokszor azt szeretné, ha a sajátja tudna mindent és lenne a legjobb.

Én is butaságnak tartom túl terhelni a gyereket. De rengeteg hasznos dolog van és kicsiként még sokkal tanulékonyabbak. Tehát relatív , hogy meddig a szintig hasznos és mikortól van elcseszve a gyerek gyerekkora.

2012. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Azt hiszik, hogy ettől majd jó anyák lesznek. Mutatják, hogy ők mindent meg adnak a gyereknek. De szerintem is butaság ezt reklámozni. Mert vigye el, de ne ez legyen a témája minden alkalommal, amikor beszélgettek, főleg ha tudja, hogy te nem viheted minden foglalkozásra, ami a korának megfelelő lenne.
2012. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Én ilyet inkább a 30-35-40 éves anyukáktól hallok. A "fiataloktól" nem. De köszönöm, hogy megint általánosítanak, meg degradálják a fiatal anyákat.
2012. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 5-ös. Vicces a felháborodásod, így hogy Te meg lazán leöregezed a 30 éveseket.


A kérdésre válaszolva én ezt nem tapasztaltam. Az ismeretségi körömben általában iskolázott, 30 körüli, átlagosnál talán egy picivel jobban kereső kisgyerekes anyukák vannak (tehát megengedhetnék anyagilag a foglalkozásokat). A legtöbben 1-2 programra járnak és még soha nem találkoztam igazán túlzásba eső anyával. Babaúszásra is csak 1-2 ismerősöm járt, néhányan ringatóra, vagy játszóházba alkalmanként. Pl. babaangolt még senkitől sem hallottam. De biztos más ismer ilyet.

2012. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
SEhol nem írtam, hogy ők öregek. Sőt, a fiatalt is idézőjelbe tettem. Viszont a fiatal szülőkre gondolom a 20-23, vagy fiatalabbakat értik. NEM ÖREGEZTEM LE AZ IDŐSEBBEKET, csupán szerintem Ők már nem a "fiatal szülők" kategória.
2012. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én épp most szóltam be egy másik kérdésnél, ahol anyuka nagy büszkén mesélte, hogy hordta mindenféle foglalkozásokra a gyerekét (Dévény és társai), és milyen jó, hogy minden mozgásformát előbb csinált. Ugyan most 3 éves és még nem beszél, de a lényeg, hogy néhány hónappal előbb fordult hasra, mint a barátnője gyereke...

Tényleg egy trend lett most ebből, és azzal senki nem foglalkozik, hogy ez mennyire ártalmas a gyereknek. Sajnálom az ilyen gyerekeket. És én nem vagyok hajlandó foglalkozni azzal, amikor engem lesajnálnak, hogy még ringatóra se járok a kisfiammal....

2012. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!