Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Román személyivel és magyar...

Román személyivel és magyar tartózkodásival milyen ellátásokra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Most szültem 2 hete és nem tudom mit hol kell intézni, tgyás anyasági, családi és gyed. Mikre vagyok jogosult, miket hova kell benyujtanom. Köszönöm

2012. dec. 20. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha dolgoztál bejelentett munkahelyen,akkor a Magyar Állam Kincstárnál,benyújtod az igénylőlapokat,jogosult vagy rá,habár a Tgyás t lehet,hogy a munkahelyedről kell igényeld,amint kifizetőhely,ha igen akkor majd a GYED is onnan jön.Kicsit később fogják elbírálni a kérelmed,mert a nemzetközi ügyekhez is eljuttatják és átnézik,de megkapod.

1 a fontos a kicsinek legyen meg a taj kártyája.

2012. dec. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem volt munkahelyed, nem jár alanyi jogon a gyes. Az egyszeri anyaságit sem fogd megkapni, sógornőm ugyanígy járt.
2012. dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
5 éve egy helyre vagyok bejelentve csak a fönököm ijesztett meg hogy mivel román vagyok nem jár semmi
2012. dec. 21. 08:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen,ilyenek a "tápos" jóakarok :))viszont,ha egyikötök sem magyar állampolgár(a kicsi apja sem),akkor kicsit hosszadalmas lesz az egész,sok utánajárást igényel,jó pár hónapba is beletelik.
2012. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mit merre hogyan? segíts...
2012. dec. 21. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!