Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 hónapos a fiúnk és a párom...

4 hónapos a fiúnk és a párom most megy kis Ausztriába dolgozni. Úgy tudom onnan is igényelhető Gyes, Gyed. A magyar juttatást nem kell lemondani csak így a külföldi kevesebb lesz. Ez igaz? Nem vagyunk házasok a lakcímünk sem egy de a baba ő nevén van

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan lehet megigényelni?

Köszönöm!



2012. nov. 28. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy igényelhet ha a pici ott született és van Állandó lakcím Ausztriába én így tudom mert egy ismerősöm így kapja Kintről a gyest
2012. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A férjem kint dolgozik Németországban. A gyes, gyed nem igényelhető onnan, csak a családi pótlék.

2012. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gyes az a családi pótlék ha jól tudom. És a teljes összeget megkapod? Köszi
2012. nov. 28. 15:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet kérni egybe de minden hónapban is.
2012. nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a gyes az nem családipótlék, az két külön dolog.

a gyed a fizetésd hiányát pótolja, abban az államban kapod ahol adóztál előtte.

a gyes a gyerek 3 éves koráig jár alanyi jogon onnan ahol éltek. tehát azt se igényelheted.

a családit lehet, de csak akkor ha itthon mindent lemondasz és úgy tudom, bár ebbe nem vagyok biztos, hogy a gyereknek is kinti lakcím kell, de tényleg ebben nem vagyok biztos.

2012. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem kint dolgozik a férjem Ausztriában, lehet igényelni gyest és családi pótlékot is, ha itthon laktok és a pici is itthon született akkor is. Lehet választani, hogy itthon mindent lemondasz, és akkor kintről kapod, vagy a különbözetet utalják, nálunk így van, egy évben egyszer utalnak, de úgy tudom lehet úgy is, hogy 2 havonta utaljanak. Házasoknak nem kell lennetek, de ugyanaz a lakcím kell hogy legyen!!! Érdemes keresni egy céget, vagy egy embert aki ezek intézésével foglalkoznak, mert elég bonyolult, és sok időt elvesz az utánajárkálás. Remélem tudtam segíteni.
2012. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat. Az utolsó válaszolótól kérdezném, mivel én nem dolgoztam így kevesebb pénzt kapnék vagy az teljesen mindegy? Illetve tudna mondani egy körülbelüli különbözet árat? Köszönöm!
2012. nov. 29. 09:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Pannonfinanz. Mi velük intézzük éppen. Mindent elmondanak, elintéznek, és nem kell sokat fizetni.
2012. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha te nem dolgoztál is ugyanannyit kaptok, de akkor nincs különbözet, egyben kapjátok majd az egészet, viszont ebben az esetben itthon vissza kell fizetni az államkincstárnak amit eddig kaptatok. Mi így tudjuk,de jò ha ügyintézőt fogadtok,mert tényleg bonyolult egyedül elintézni.
2012. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!