Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha GYES mellett több mint...

Ha GYES mellett több mint heti 30 órában végeznék DIÁKMUNKÁT, ugyanannyi esélye van, hogy kiderül mintha rendes, bejelentett állásom lenne?

Figyelt kérdés
Ne vessetek meg érte, de muszáj dolgoznom, a lányom 10 hónapos korom óta visszamentem ugyanahhoz a céghez ahol a terhességem előtt - szintén diákként - dolgoztam. A férjem eddig szintén dolgozott (nem túl sok fizetést kapott) most munkanélküli, de nemsokára indul egy fizetett tanfolyam amire reméljük sikerül bejutnia. (a tanfolyamot egy tesztírás előzi meg) Gondolkoztam azon, hogy átiratom a nevére a GYES-t de sajnos hivatalosan külön lakásban élünk, bizonyos okok miatt, nagyon meg van variálva, hogy nekünk és a szüleimnek is jó legyen. Ezért se vessetek meg, picit nehezen élünk, muszáj minden követ megmozgatni, hogy jobb legyen. Viszont ugye itt van az, hogy a heti 30 órát nem lehet meghaladni, eddig még azt hiszem 1-2 alkalommal történt meg, hogy átléptem a heti 30 órát, többször nem, nem is nagyon merek kísérletezni, félek, hogy megbüntetnének. De nem tudom, hogy a diákmunkát mennyire követik nyomon ... Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 27. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató ugyanúgy bejelenti a diákmunkást is. Semmi különbség nincs a kettő között ilyen téren. (Ha lehet, próbáld meg, hogy egy részét feketén intézzétek..)
2012. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ugyanúgy be vagy jelentve, észrevehetik.
2012. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!