Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményt hogyan...

Családi adókedvezményt hogyan tudnám megoldani, hogy a párom helyett én kapjam?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy bár egy címen élünk de csak albérlet és így nem vagyunk bejelentve, az állandó lakcímünk nem azonos, nem vagyunk házasok, és élettársi viszonyban sem vagyunk. Ez utóbbi kettőt nem szeretnénk egyáltalán. A gyerek a születése óta a nevemet viseli, és én vagyok az egyetlen kereső. A családi pótléknál viszont nem használódik ki a 10e forint amit jóváírhatnak. A törvényváltozások miatt lehetséges lenne az én fizumból? A közös ideglenes lakcím megoldható, lehet ez megoldás?

2012. dec. 29. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
A csalàdi pòtlèk nem függ keresettõl, alanyi jogon jàr. Ha a csalàdikedvezmènyre gondolsz, azt pedig akkor tudod èrvènyesîteni, ha van annyi szja levonàsod, de ha jòl èrtem nincs.
2012. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges igen, nem kell hozzá közös lakcím. Mi ugyanígy vagyunk, és a párom igényli az egyik, én pedig a másik gyerek után.
2012. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatótól kell kérni olyan nyilatkozatot (januárban elvileg maguktól adják, mivel egész évre az lesz érvényes, ahogy nyilatkozol év elején), amit ki kell tölteni, leadni nekik, és akkor kapni fogod a családi adókedvezményt. Teljesen mindegy, hogy együtt éltek-e vagy sem, a gyermek adatait kell feltüntetni a nyilatkozaton. A párodnak meg majd úgy kell nyilatkozni a MÁK felé, hogy ő nem kéri érvényesíteni a családi adókedvezményt.
2012. dec. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod te is igényelni. Nem kell hozzá sem közös lakcím, sem házasság, sem élettársi kapcsolat. A mikéntjét leírták előttem.
2012. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
segítsetek!!! Családi adókedvezményre jogosult vagyok-e?Nincs közös gyerekünk,viszont páromnak van két lánya 13 és 16 évesek, és én nem vagyok a lakcímre bejelentve ahol a párom viszont be van. Együtt élünk,élettársak vagyunk nem bejegyzett! Van munkahelyem. Jár-e nekem ez a családi adókedvezmény? Írjatok!!!
2013. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Neked nem jár. Csak a párodnak.


Viszont ha lesz közös gyereketek, akkor te a 3 gyerek utáni gyerekenként 33 ezret tudod a sajátodnál igénybe venni. Az ő gyereke után neked nem jár.

2013. febr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!