Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezményt...

A családi adókedvezményt Gyesre is igénybe vehetem?

Figyelt kérdés

a párom már igényli,de különköltözünk. Érdemes lemondania és nekem felvennem?Van valami olyan kitétele, hogy együtt kell élnünk ahhoz, hogy megkapjuk?És nincs összefüggésbe azzal, hogy egyedülálló anya lettem?

Nem voltunk házasok,sem éllettársak,de azt olvastam, hogy mivel együtt éltünk a közös gyerekünkkel az élettársi viszonynak számít már.



2012. nov. 18. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
A családi adókedvezmény lapaesetben annak jár kinek a családi pótlékot folyósítják. Ha ennek a félnek nincs vagy nincs annyi adóköteles jövedelme akkor veheti igénybe a másik szülő. Ha a családi pótlékot valaki egyedül állóként igényli akkor nem veheti igénybe az adókedvezményt a másik szülő. A gyes nem adóköteles jövedelem így nem is lehet rá adókedvezményt érvényesíteni.
2012. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg hivatalosan nem vagy egyedülálló, a parod jogszerűen igényli. A GYES nem adóköteles, igy nincs miből adókedvezményt igényelni.
2012. nov. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyesből nem adózol így nem tudod igénybe venni azt ami nincs.

"mivel együtt éltünk a közös gyerekünkkel az élettársi viszonynak számít már."

Ezt nem tudom, hol olvastad de elég nagy baromságnak hangzik.

2012. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyesre, mint írták, nem tudod igénybe venni. El kell döntenetek mi legyen. Ha apuka továbbra is igénybe veszi, akkor te nem veheted igénybe az egyedülállóknak járó családi pótlékot és egyéb kedvezményeket, na meg apuka akkor gyerektartást sem fizet neked, csak ezt a 10e ft-ot. Szerintem jobban járnátok, ha lenne gyerektartás és egyedülálló szülő lennél. Kivéve, ha apuka továbbra is nagy összeggel száll be a kasszába, mintha el sem költözött volna. Vele kell megbeszélned, hogy hogyan tovább.
2012. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!