Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyerkőcnevek tetszenek...

Milyen gyerkőcnevek tetszenek neked? Pár hét és megszületik a kisfiunk. Eddig úgy gondoltuk, hogy Dominik lesz de most felmerült, hogy botondnak vagy bencének hívjuk. Szerinted?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 20:45
1 2
 1/13 Jégtánc ***** válasza:
Dominik szerintem nagyon szép név.
2012. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdés vége "szerinted", ezért bátorkodom leírni a véleményem, nekem mind3 elcsépelt unalmas név a bence iszonyat gyakori tényleg évek óta listavezető név, nekem is olyan a nevem hogy minden közösségemben 3 volt rajtam kívül ezért volt olyan kedves ember aki a vezetéknevemen hívott meg ilyenek...szóval én nem szúrnék ki a gyerekemmel ilyen névvel. A másik kettő is egyre gyakoribb és nagyon nem tetszik. Bocsi.
2012. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Második válaszoló. Válaszold meg légyszi az első kérdésemet is. Illetve a többiek is aki idetéved.
2012. dec. 30. 21:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Az öcsém Bence, az unokaöcsém Dominik. A Botondról és a bolondra asszociálok, így nekem az egyáltalán nem tetszik.

Tény, hogy a Bence nagyon-nagyon gyakori név, én azt biztosan nem választanám.

A Dominik is egyre gyakoribb, de a háromból én ezt választanám. Klasszul lehet becézni: Domi, Domcsi, Dom, Domó. :)

2012. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én a Botondra szavazok, nekem ez tetszik a legjobban. Kisfiamat is így hívják.

Bence is aranyos név, de nekem túl gyerekes. Én a komoly, méltóságot sugárzó, nem agyonbecézgető neveket szeretem.

Dominik is tetszik, de én nem adnám. Lehet, az tántorít el, hogy az ismeretségi körömben 7 ilyen nevű 6 év alatti kisfiú is van.

2012. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Botond! :)
2012. dec. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én kedvenc nevem a Dániel, így hívják a fiamat. :)

A Bence nem tetszik és soha nem értettem mi olyan különleges benne, hogy évek óta listavezető. Ismerek is nem egyet. A Botond elmegy, de az is gyakori. A Dominik tetszik, én ezt választanám a 3 közül.

2012. dec. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kisebbik fiam Dominik :) Én imádom, annyira illik rá és tényleg sokféleképpen lehet becézni. Mi Dodónak hívjuk és ha Superman-es ruha van rajta, akkor ő a Szuperdodó! :)

Tudom, hogy gyakori név, de nekünk egyetlen Dominik sincs az ismeretségi körünkben, viszont a többi fiúnév, ami még tetszett, már mind "foglalt" volt. Ja és az ovis csoportjában nincs másik Dominik.


Nekem a Botond nem tetszik, a Bence meg már tényleg nagyon elcsépelt.


A Dániel tetszik még nagyon nekem is, de 3-iknak inkább már lányt szeretnék :)

2012. dec. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam második neve Dominik,de ezen szólítjuk. 3 évvel ezelőtt mikor terhes voltam így hívták volna,de akkor még nem akart megszületni...(elvetéltem).2 évvel később ugyan akkor estem teherbe (kb) ugyan úgy február 8-án teszteltem pozit. Mikor megtudtam eldöntöttem a név marad mert ugyan az a lelkecske jött vissza.

Viszont mire megtudtuk ,hogy fiú addigra 4 ismerősömnek lett Dominik babája, és utána még kettő olyan akiknél előbb nem az volt megbeszélve. Nagyon nem akartam így hívni ezek után,nem szerettem volna ha tucatneve lenne, de mivel Tibor az első neve így jobban hangzik.


A Botond nekem annyira nem jön be. De ez is vezetéknév függő. Lehet a férjed vezetéknevével ez nagyon passzolna.

A Bence nagyon tetszik,de csak a kisfiuknál. Egy 30-as férfira már nem illik,főleg nem akkor ha valami orvos vagy magasabb beosztású emberke lesz belőle. Erre is gondolni kell.


Nekem még a Máté tetszett nagyon és egy szobában voltam a kórházba egy anyukával akinek a fia Zétény lett. Először gondoltam ,hogy lehet ilyen nevet adni,de annyira illik rá és a becézése a Zéti is nagyon tetszik. Ha lenne még egy fiam az egyik neve biztos ez lenne. Illetve még a Szilárd is tetszik.

2012. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most született a családban Dominik,hát nem tetszik egyáltalán nekünk,ráadásul van egy Dominika is így teljesen ráálltunk hogy a Domi meg a Domcsika lány.Nekem Péter a kisfiam, de nagyon tetszik a Dániel, Bence,Bálint és a Milán is.
2012. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!