Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kit neveznétek felelőtlennek...

Kit neveznétek felelőtlennek ebben az esetben? Anyát (szülőket) vagy a lányukat?

Figyelt kérdés
15 éves lányka teherbe esik. Tanácstalan, nem akar a szüleihez fordulni, el akarja vetetni.
2009. aug. 25. 22:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%

SZULOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOT!

egyertelmuen! hol volt mikozben a gyereke felnott? gondolm a penzt kereste, hogy a gyermeke mindent megkapjon, aztan vegen semmit nem adott neki, utravaloul...

Sajnos sokan nem ertik mi valoban a szulo feladata, nem a legtutibb mp3 lejatszo vagy laptop, egy kedves szo, egy reggelig tarto beszelgetes egy tabortuz mellett, egy jo kis kozos vacsora 100x tobbet er.

Az meg, hogy felkeszitse a szulo a gyermeket kutya kotelessege!

A gyerek annyiban hibas, hogy a helyzet aldozata...

HA tiltottak a szulok azert hibasak ahogyan tiltottak. ha nem tiltottak akkor meg azert.

19-L

2009. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

2 oldallal ezelőtt olvastam egy kérdést. Azt kérdezte a kislány, hogy kell-e a szülei beleegyezése az abortuszhoz. A válaszadók egyike felelőtlennek nevezte! Hát könyörgöm, mitől lenne olyan fene nagy felelősség érzete 15 évesen! Hol vannak a szülei, az anyukája? Miért nem segítik őt a nővé válás útján?

Ami leginkább felháborít, hogy az aki jön a felelőtlen dumával, meg a szegény baba issza meg a levét-el maga is egy anyuka!

2009. aug. 25. 22:41
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt mindenki felelőtlen. A szülők is (nem csak az anyja, van annak a lánynak apja is, annak is illett volna figyelnie a gyerekére), de a lány is. Egy 15 éves már nem gyerek. Én is éltem nemi életet 15 évesen, hát én rendesen paráztam attól, hogy terhes leszek, figyeltem is a védekezésre. Lehet, hogy ezt a szüleimnek köszönhetem, de szerintem azért ez rajtam is múlt. A szülők felelőssége szerintem abban nyilvánul meg (mert ugye én azt nem tudom, hogy a lány mennyire védekezett - lehet, hogy a pasi is vastagon benne van a dologban), hogy a saját lányuk nem mer hozzájuk bizalommal fordulni a problémájával.
2009. aug. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Szomorú, de egy megoldás van. A szexről a gyerek egy időben kell tanuljon a bilire szoktatástól, óvódáskorán át, nincs többé gólya, szőnyeg alá söprés. Nyíltan kell beszélni róla, már a pici gyereknél el kell kezdeni a szexuális nevelést. Inkább a korunk a hibás, a média és nem a szülő vagy a gyerek.
2009. aug. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen a szülőket hibáztatom, az ő feladatuk lett volna felkészíteni a gyereket a nemi életre és vele együtt a védekezésre.
2009. aug. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Megha a szulo felelotelen is es nem kepes felkesziteni a gyereket, ne haragudjatok de egy 15 eves akkor is tudja, hogy vedekeznie kellene mert teherbe eshet. 13-14 evesen is mar benne van a biologiai konyvbe es az iskolaban is felhivjak ra tobbszor a figyelmet, elbeszelgetnek rolla, a megtermeknyulesrol stb. Egy 15 eves igenis nagyon tisztaba van vele, hogy a szex=gyerek ha nem vedekezik! Persze a szulo is hibas, egy szoval sem mondom, hogy nem, velem is elbeszelgetett annak idejen az anyukam a vedekezesrol. Sajnos itt az van, hogy amikor 15 eves vagy akkor torhetetlennek erzed magad es minden baj, gond es rossz csak masokkal tortenik meg, veled nem. Mindenki csak hulyesegeket dumal korulotted es temeszetesen csak neked van igazad. Hiszen X meg Y is vedekezes nelkul szertkeztek es megsem lettek terhesek es ki tudja meg miket ossze nem olvasnak beszlenek egymas kozott. Persze ez nem azokra a tinikre vonatkozik akik felelosegteljesek es belatjak, hogy igenis veluk is megeshet barmikor barmi ha nem vedeknek. Szoval akinek nem inge.... Emlekszem nagyon jol arra a korszakra amikor en is tini voltam es mindig azt hittem, hogy velem semmi nem tortenhet, a rossz az csak masokkal tortenik meg. Aztan lassan az elet megtanit ra, hogy nem igy van. Nem akarok senkit a peldammal megserteni de nezzetek korul egy kicsit a felnott vilagba is, hiaba mondjak akkar a 40, 50 eveseknek is, hogy rakd le azt a cigit mert tudorakot es egyeb betegsegeket okoz amig az ember nem sajat magan tapasztalja addig ovele aztan biztos nem tortenik meg, mivel Mariska is 92 evig szivta aztam megsem tudorakban halt meg.... Az ember addig torhetetlen amig vele meg nem tortenik. Ez ugyan igy vonatkozik a tini vilagra is nem arrol van szo, hogy nincsenek tisztaba a vedekezessel amikor meg a csapbol is ez folyik!
2009. aug. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha már teherbe esett ez a kérdés mindegy is ki volt a hibás.A gyereknemzéshez 2 ember kell tehát nem csak szülő és lány a hibás hanem a kedves apuka is.Annak viszont hogy nem szól bizony semmi értelme mert abból még több problémája lesz főleg ha kicsúszik az időből kezdődik a 2 család közötti háború.Én is 15 évesen kezdtem nem büszkeség de ma 22 vagyok és tervezett terhességem van 6 éves párkapcsolattal,én sem beszélgettem túl sokat anyukámmal de tudtam mi a helyzetés nem estem teherbe.
2009. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Egy 15évest nem lehet bezárni, vagy anyucinak ott kellett volna lennie tartani a gyertyát? Nem egy 12éves kislányról beszélünk. Attól még mert felvilágosítják bármi történhet,még ha védekeznek is. Ez nem kor kérdése, megtörténhet egy 25 vagy 30 éves nővel is. Engem annak idején felvilágosítottak, beszélgetett velem anyukám, mégis 16évesen terhes lettem. A pasi nem vigyázott rám, mikor a végén kivette, nem fogta a gumit az bennem maradt,és még ki is volt szakadva...Így jártam sajnos. Erről nem anyukám tehet. És hogy eltiltson a szextől? Meddig? 18éves koromig? Miért ha akkor történik a baleset, akkor jobb? Semmivel se. Csak max. hivatalosan magamnak köszönhetem.
2009. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Anyucinak nem a gyertyát kellett volna tartani, hanem elmondani hogyan kell védekezni, mit kell tenni ha ki szakad az óvszer, vagy elmenni vele nőgyógyászhoz gyógyszert iratni. A szülőknek olyan kapcsolatot kéne kialakítani a gyerekkel, hogy merjen bármilyen problémával hozzájuk fordulni! 15 évesen valóban lehetne annyi esze, tudása egy gyereknek hogy mit kell tennie. De hogy ez meglegyen előtte tanítani, nevelgetni kéne! Nem a média, az iskola, és a barátnők feladata az egészséges szexualitásra nevelés, hanem a szülőké!
2009. aug. 26. 10:20
 10/26 anonim ***** válasza:
63%

Kíváncsi lennék, hogy a szülők hány százaléka tud olyan kapcsolatot kialakítani kamasz gyerekével, amiről itt a tökéletes anyukák írnak?

Egy kamasz mit szól a közös vacsorához szerintetek? És ha szexről vagy bármiről van szó, kinek hisz: a szüleinek vagy a barátainak?

Gondolkozzatok, mielőtt ítélkeztek, és kívánom, hogy ne kerüljetek ilyen helyzetbe....

2009. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!