Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik egész fiatalon szültek...

Akik egész fiatalon szültek (18-23), hogyan fejezték be az iskolájukat? Meglett a kötelezően ledolgozott munkanap a gyed-hez?

Figyelt kérdés
Nem voltak anyagi gondjaitok? Szülők segítettek, hogy el tudjatok költözni párotokkal? Vagy a szülőknél laktok? Hogyan alakult később az életetek?
2009. aug. 26. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem barántőm 18 évesen szűlt, abbahagyta sulit, majd szülei anyagi támogatásával felnevelte a gyereket meg, mivel vigyáztak rá, így estin be tudta fejezni a sulit... magától sehol nem tartana.
2009. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
21%
Aki előbb szül gyereket,minthogy a tanulmányait befejezze,annak gond van az agyával!
2009. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a mai világban ilyen fiatalon ezt csak az tudja bevállalni akinek nagyon stabil háttere van a szüleinél,mind anyagilag mind mentálisan és szívesen segítik ebben.

Ha nem így van,akkor kínlódás lemondás lesz az élete,és a gyereket sem tudja megfelelően felnevelni.

A tanulásról nem is beszélve,mert ugye anélkül meg jövője sincs az embernek.

Bajban vagy?

2009. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 23 évesen szültem, 21 éves voltam amikor befejeztem az iskolát, mikor elmentem táppénzre már 2 bedolgozott évem volt. Elég jól kerestem, így most a max gyedet kapom, ami 84 ezer forint+12 ezer a családi pótlék. A párom is jól keres, 130 ezret úgyhogy hála istennek nincs anyagi nehézségünk. Saját lakásunk volt, egyébként mi csak úgy mertünk babát vállalni, hogy megvan neki a biztos anyagi háttér.
2009. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs saját lakásunk van
2009. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy nem vagyok bajban :) Bár az sem lenne baj, ha várandós lennék, mert november-december körül vesznük lakást párommal, 3 éve együtt vagyunk, jövőre lesz az esküvő :) 19 vagyok, nov. leszek 20, ő 23. Csak 2 éves az OKJ, amit csinálok, és még szeptembertől jövő júniusig meg kellene csinálni, hogy meglegyen a papír, meg jövő augusztus az OKJ vizsga :S Aztán még melózni is kéne, hogy legyen gyed, valami normális összeg, habár barátom keres 120-at, de nem tudom, elég lenne-e, mert új lakásban rezsi, telefonszámla, mindent a nyakunkba veszünk (főleg párom sajna :(), meg havi 15000 a hiteltörlesztés (hál istennek kamatmentes), úgyhogy... Nem éppen aktuális a dolog, 2 év múlvára terveztünk inkább...de nem akkora baj, ha mégis "becsúszik" egy babuci :)

19/L

2009. aug. 26. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen szültem,és addigra már volt 2 év munkaviszonyom.Sikeresen leérettségiztem,és szakmám is van..Amikor én voltam fiatal,akkor sokkal nehezebb volt egyetemre bejutni,és sokkal nagyobb követelmény is volt .Ma már bárki lehet egyetemista vagy főiskolás..Nekünk egyik szülő sem segített,így teljesen magunkra maradtunk.Később hitelből sikerült vennünk vidéken egy kis házat,és éldegéltünk.8 év házasság után,csendben,barátként elváltunk,és én Pestre költöztem albérletbe.Majd nem sokkal megismertem a második férjemet akivel pár évvel ezelőtt kijöttünk Angliába egy jobb élet reményében.Ma a fiam 17 éves,és nagyon büszke vagyok arra,hogy jövőre érettségizik itt kint Angliában,és minden vágya,hogy egy jó szakmát tanuljon.(Nem erőltettem az egyetemre,vagy főiskolára,én örülök,hogy szakmát akar.)Számomra mégis a legnagyobb elismerés az,hogy a fiam azt mondta nemrég,hogy nagyon hálás azért,hogy olyan lehetőséget kapott amit kevesen kapnak meg..Továbbra is igyekszem mindent megadni a fiamnak,hogy neki ne kelljen olyan nehézségeken keresztül menni mint ahogy mi kezdtük fiatal korunkban.
2009. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdettől fogva dolgoztam a fősuli mellett napi 8 órában. A szülők nem segítettek a baba kapcsán, egyszerűen nem tudtak, nem volt miből. Kb. 2,5 év munka után lettem terhes, szóval minden járt. Sőt, volt egy kis félretett pénzünk is, mivel a babázás előtt egy évig mindketten másodállásban is dolgoztunk, összesen napi 12 órát. Halasztottam 1 évet a fősulin, amit azóta befejeztem, két nyelvből nyelvvizsgát tettem és szeptemberben kezdem a második diplomát. Lakást egy rakat hitellel vettünk (önerő nélkül), a szülők annyiban tudtak segíteni, hogy az ő házuk is fedezetként szolgál. Semmi gondunk eddig, tudjuk fizetni a hitelt, a számlákat, neveljük a bébit (aki azóta már 10 hónapos) és boldogok vagyunk. Tervezett baba volt, nem véletlen csúszott be. És nem bántam meg egy percig sem!
2009. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

22évesen szültem. (Most négy hónapos a babám.)

Már van egy főiskolai papírom és még egy év kell, hogy befejezzem az egyetemet is. Mindkét suli mellett dolgoztam, maximális tgyást kapok, maximális gyedet fogok kapni. Beszélek négy nyelven, szerintem később sem lesz gond munkát kapnom.

A szüleim segítenek, illetve inkább segítettek kamaszkoromban, külön órák, jó sulik.

A pasim 11évvel idősebb nálam, neki azért van már egy jobb egzisztenciája.

2009. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Én is novemberben leszek 20.Jelenleg még albérletben lakunk, nem kapok tp-t mert nem olyan helyen dolgoztam, de prom viszonylag jól keres és most vagyok 13 hetes várandós.Tavaly volt az esküvő, ne aggodj, ha azt várod, hogy mindenetek mgelegyen kifuttok az időből.

2009. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!