Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azália fogamzásgátlóról...

Azália fogamzásgátlóról kérdeznék tőletek?!

Figyelt kérdés

Üdv.

a dokim Azália fogamzásgátlót írt fel a szoptatás idejére...és volt akinek ez alatt megjött a vérzése,vagy épp hogy nem jött meg?

mi van ha megjön közbe? folyamatosan szednem kell,3 hónapig mindennap kihagyás nélkül.,

és mikor fog ez védeni? szoptatás alatt nem is fog megjönni a vérzésem?

szóval igazából az érdekel,hogy ha mégis megjönne közben mit kell tennem szedjem tovább,vagy hívjam fel a dokim??


ha nincs vérzés,akkor nincs peteérés sem, nem?

akkor miért kell fogamzásgátló?



2013. jan. 3. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
én szedtem 25 hónapig ,szünet nélkül .Így nem volt egyszer sem vérzésem.H a mégis megjönne hívd fel a dokid hogy mit tegyél.az utolsó mondatod elég fura.Azért nincs vérzés mert szünet nélkül szeded a tablettát ha nem szednéd lenne peteérés és teherbe eshetsz.
2013. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem véreztem közben. Bár a végén, mikor ritkult a szoptatások száma, akkor kéthetente pecsételő vérzésem volt egy-két napig. Utána hamar el is választódtunk a lányommal, így abba is hagytam a szedését. Egy évig szoptattam.

Valakinek megjön közben, meg össze-vissza vérezget. Ők rendszerint feladják a szedését. Ha neked megjönne, akkor is szedni kell kihagyás nélkül.

Nekem bevált.


Ez a fogamzásgátló mellett van peteérés, csak a vérzést szünteti meg. Valahogy nem engedi a spermiumokat a méhbe. Ezért mondják rá, hogy nem annyira megbízható. Én nem estem teherbe mellette.


Fogamzásgátló nélkül is lehet olyan, hogy nem menstruálsz szoptatás alatt, de védekezni akkor is kell, mert a peteérés megelőzi a lehetséges menstruációt.

2013. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én több mint 4 éve szedem, teherbe nem estem, akkor sem, amikor antibiotikumot szedtem (voltak ilyen vélemények is), vérzés volt-van összevissza, de védettséget nyújt.
2013. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!