Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGyás, Gyed utáni járó szabads...

TGyás, Gyed utáni járó szabadság kérdés.2014 aug 02án lesz 3 éves a fiam. Majd ha vissza megyek dolgozni már nem fizetik a szabadságot, fizetetlen lesz?

Figyelt kérdés
első után kifizették.

2013. jan. 5. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
HOgyne fizetnék ki. A felhalmozott szabadság nem fizetés nélküli szabi, hanem rendes szabadság. Természetesen amit már egy zser igénybe vettél, azt nem fizetik újra, de a második után is jár a rendes szabi.
2013. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM,EGYSZER VOLT A TV.BEN ÉS ÚGY ÉRTETTEM ,HOGY VÁLTOZIK ÉS 2013TÓL MÁR FIZETETLEN,TALÁN FÉLRE ÉRTETTEM.
2013. jan. 7. 01:03
 3/7 A kérdező kommentje:
1 évre jár vagy fél évre?
2013. jan. 7. 15:04
 4/7 anonim válasza:

Én is hasonló cipőben járok. Nekem elküldte a munkahelyem a bérpapírjaimat, és azon szerepelnie kell a kiadható szabadságoknak, ami ha jól számoltam 1 év.

Ha nem szűnt meg a munkáltatód, és vagy velük esetleg olyan viszonyban kérd meg őket, hogy küldjenek neked egy bérpapírt (hiszen azt mindenképp megcsinálják, ha még állományban vagy, mert adminisztrálniuk kell). És a bérpapíron szereplő szabadsághoz még hozzájön időarányosan a 2014 aug-dec időszakra járó szabadság is.

2013. ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem pedig a 2013-tól tervezett változás elvileg nem érint, hiszen az első évre kiadott szabadság nem csúszik bele ebbe az évbe (feltéve, hogy nem akarják a törvényt visszamenőleges hatállyal megszavazni).
2013. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked fél évre jár már a szabi, mert 2011. augusztus 1 után kezded a fizetés nélküli szabadságot.
2013. ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azokra nem vonatkozik amit hallottál, akik gyeden, gyesen vannak. Neked ugyanúgy jár a tgyás idejére és a gyed első fél évére a szabi. Viszont idén jan. 1-én lépett életbe az, hogy a munkáltató nem köteles kifizetni, csak ha te felmondasz vagy nem vesznek vissza, vagy megszűnik a cég. Tehát a munkáltató mondhatja azt, hogy töltsd le otthon a felgyülemlett szabi idejét, ami persze fizetett.
2013. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!