Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 9-36 kg-os ülések nem túl...

A 9-36 kg-os ülések nem túl biztonságosak. Szerintetek egy Recaro sem az? Azért az nem egy kukás ülés.

Figyelt kérdés

[link]

A lányomnak olyan hosszú a felsőteste, hogy a 0-18-as üléseknek már most, 7,5 hónapos korában a felső állásba kell állítani a pántot. Sokfélébe belepróbáltuk.

Nem tudom, hogy érdemes-e egy 9-18 kg-os ülést venni, mondjuk 4-5 hónapra, mert azt is villámgyorsan kinövi.

Mi a véleményetek erről az ülésről? (Már elég biztonságosan ül, a hordozóban tán 1-2 hónapig még kibírja.)


2013. jan. 9. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Túl nagy a mérethatár. Legtöbb helyen már nem is árulnak ilyenüléseket. Emiatt nem biztonságosak.

Én biztos nem vennék (nem is vettem) ilyen nagy méret különbségű ülést.

2013. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak 9-18 kilós ülése van (PR) és most 1,5 éves. Jelenleg 11-12 kiló. Még a szűkítőt sem nőtte ki...
2013. jan. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az 1-nek tökéletesen igaza van.A gond,hogy túl nagy súlyt ölel fel a kategória és nem tud egyszerűen olyan biztonságosan viselkedni az alsó határnál,mint pl. a felsőnél.

Mi is sajnos "gyorsan" cseréljük az üléseket,mert iszonyat hamar kinövi a kisfiam,de nem tudok mit tenni.:(

Én sem adnék ki ezért ennyi pénzt,inkább kicsit megpótolod és veszel belőle 2 normális minőségi ülést.

2013. jan. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Golan Trevize ***** válasza:

Egy jó 9-36-os ülés az bizony tud jó lenni minden méretnél.

Ezeket általában többé-kevésbé át kell alakítani súlycsoport váltáskor.

A szűkítős megoldások tényleg nem jók.


A recaro ülések csak megfelő vagy elégéséges minősítést képesek elérni az ADAC tesztjein, ráadásul drágák.


Ha már ennyi pénzt rászánsz, akkor vegyél valóban jót, ezek közül:

- Concord Transformer Pro

- Cybex Pallas 2

- Kiddy Guardian Pro 2


Ezekből is az Isofixeset vedd, ha van rögzitési pont az autódban.


7,5 hónaposan még ne ültesd át a lányodat egy ilyen ülésbe, mert hiába ül stabilan, akkor sem elég erős hozzá, és kicsi is. Ameddig csak lehet, tartsd a hordozóban, az az egy-két hónap pont elég lesz.

2013. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Most vettünk ülést,hasonló problémák miatt mint nálatok.Kb.100 ülést néztünk meg,szakvéleményeket kért a férjem(mániákus az ilyesmibe :D ) és arra jutottunk,hogy a egyetlen egy van a 9-36kgos kategóriában ami nagyon jó minden szempontból és kifogástalan a töréstesztje is.

Mégpedig ez:


[link]


Meg is vettük és bátran állítom,hogy kifogástalan!!!Imádjuk!

2013. jan. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3. válaszolóval értek én is egyet!

Nekünk is 0-18 kg-os ülésünk van, Concord Ultimax, és annak ellenére, hogya lányom 9 hónaposan 77cm hosszú, kb 12 kg, még simán belefér, sőt, még lehet rajta majd állítani...

Úgyhogy én még keresgetnék a helyedben, 9-36 kg-osat nem vennék, max a 9-18 kg-osat...

2013. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Golan Trevize ***** válasza:

5-ös:

a nagy szakvélemény gyűjtésnek az lett a vége, hogy sikerült egy olyan ülés válaztani, aminek nemhogy nem kifogástalan a töréstesztje, de még csak nem is jó, hanem csak megfelelő:

[link]

2013. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként a STM-t a Recaro gyártja. Nincs különbség köztük.

2013. jan. 9. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es fordítsd már le légyszi az általad belinkelt oldalt. nem mindenki tud németül.

Nekünk ugyan ilyen van. Az én férjem is hasonló az 5-ös válaszoló férjéhez, eléggé utánajárt a dolgoknak. Egyébként infoim szerint ezt az ülést is a recaro készíti, ha megnézed tök egyformák. csak a nevet nem kell annyira megfizetni.

2013. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Golan Trevize ***** válasza:

Nem fordítom le az egészet, csak a lényeget:


Biztonság: megfelelő (3/5)

Működés: jó (4/5)

Kényelem: jó (4/5)

Kidolgozás: megfelelő (3/5)



Gyenge pontok:

Átlagos terhelés frontális és oldalütközésnél

Nem rögzíthető megfelelően

Nem lát ki belőle túl jól a gyermek

Nehéz levenni a huzatot

Apróbb kidolgozásbeli hiányosságok


Nem kell annyira utánajárni a dolgoknak, elég csak az ADAC oldalára felmenni, és megnézni, mit írnak az ülésről.

2013. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!