Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig halaszthatom a gyermekv...

Meddig halaszthatom a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés
29 éves leszek és még eszem ágában sincs családot alapítani. Sokat gondolkodom azon, hogy meddig halaszthatom a dolgot. Most úgy gondolom, hogy 3-4 év múlva esetleg. De azt se bánnám, ha mondjuk 35 éves koromban. Szerintetek az késő? Szerintetek hülye vagyok?

2013. jan. 11. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerintem is az első gyerek 35. éves korig simán belefér.
2013. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem érzel rá semmiféle késztetést vágyat igényt akkor semmilyen életkorban nem kell vállalni:)

Még annak se sétagalopp a gondozás-nevelés aki vágyott rá.

Egyébként arra is kell gondolni hogy lehet nem jön össze rögtön ahogy úgy gondolod pláne 33-35 felett már egyre csökken a termékenység ezt nem én mondom hanem a szakemberek, és ha mondjuk nem szeretnél 2-3 éven belül egy újabb terhességet babát (hogy legyen egy tesó is azért) mert az is jó megterhelő nem mindenkinek fekszik a kis korkülönbség. Szóval akkor máris ott vagy 40 mondjuk és akkor már gondolkodóba esik azért az ember hogy vállaljon e annyi idősen még egyet.

Legalábbis én ezeket gondoltam végig. Barátnőm 36 évesen szülte az elsőt majd a másodikat is gyorsan az első után de mindkettő lány lett így még a végén gyorsan megpróbálkoztak még egyel persze ő is kislány. De nagyon közel vannak korban elég fárasztó ha épp nincs hetente több segítsége is...

2013. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Nekem már 35 évesen nem férne bele pláne hogy akkor az elsőt, de nem vagyunk egyformák.
2013. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Jégtánc ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm 38 évesen szülte az első és egyetlen fiát,mondjuk neki hamarabb nem jött össze.Nem vagy hülye,te érzed majd hogy mikor leszel rá kész.Én 38 évesen szültem a 3-ik gyermekem,most élvezem csak igazán:) Nem mintha nem élveztem volna az első kettővel is,de most teljesen más.Nyugodtabb kiegyensúlyozottabb vagyok:)
2013. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az a típus vagy, akkor hiába várod, hogy egyszer csak elönt a baba utáni vágy. Én ugyanígy voltam, 33 éves koromban kezdtünk próbálkozni,persze nem sikerült teherbe esnem (valószínűleg a korom miatt, mert bajt sem nálam, sem a férjemnél nem találtak). Végül 5 inszem és 2 lombik lett a vége, mire 37 éves koromban (2012 augusztusában) megszületett a kislányunk. És bár az egészbe főleg a férjem miatt vágtam bele, akinek minden vágya egy baba volt, most mindennél jobban imádom a kisasszonyt. Az anyai érzés nálam nem az első pillanatban jött (első pillantásra még nem is jelentkezett), hanem inkább az első héten, de egyre erősebb, ahogy egyre több időt töltünk együtt. Szóval ne félj belekezdeni, ha minden adott, mert ezt a kivizsgálós-dokihozjárós-hormonkezelős-sajátmagamszurizós rémséges időszakot így hátha kihagyhatod!!!
2013. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy anyukám is, hugom is 24 ill. 26 évesen az első hónapban, amikor babát akartak, teherbe is estek. Az idő elég gyakran gyilkolja a spontán teherbeesést.
2013. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, mint Te. 35 évesen szültem az elsőt. Nincs ezzel semmi gond, de azért egy fiatalabb szervezet könnyebben viseli az ezzel járó megpróbáltatásokat. Ha újra kezdhetném, inkább 26-28 évesen szülnék.
2013. jan. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21 ,23,35 évesen estem teherbe,mindháromszor spontán elsőre. Tervezett gyerekek és lehet egy még belefér. Szerintem nem késő a 35. Az a lényeg,hogy akard az anyaságot és a babát.:)
2013. jan. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
a gyerek utáni vágy nem olyan mint a filmekben, h mindenhol babát látsz... a 9 hónap alatt kilalakul, és sztem, igen "hülye vagy" -téged idézve, én már 29 évesen sem érezném magam fiatalnak első gyerek esetében
2013. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Látom mindenkinek más a véleménye. Bizonyos szempontból el tudom fogadni, hogy hülye vagyok.

Viszont az anyagi háttér 28 év betöltése előtt nem volt, most gyűjtögetek, hogy ne albérletbe szüljek. Félek a munkahelyemet is "otthagyni". És még most érdekelnek csak igazán a bulik. Magammal se tudok eleget foglalkozni, nem tudok rendet tartani, nem tudom beosztani az időt. Akkor ha még lenne egy vagy két gyerekem?

Ti ezeket a dolgokat hogyan éltétek meg? Vége a bulizásnak. Parázni a munkahely miatt. Anyagi kérdések. Extra figyelmet szentelni a gyerekre, amikor magadról se igazán tudsz gondoskodni...

Nem lenne bajom a későn szüléssel, nem félnék a dologtól, ha tudnám, hogy tuti biztos összejön és nem kell évekig próbálkozni.

2013. jan. 30. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!