Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyagi helyzet mennyire...

Az anyagi helyzet mennyire befolyásolhatja a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk nagyon gazdagok a férjemmel. De mindkettőnknek van munkahelye. Mire az albérletet, meg a számlákat kifizetjük, alig marad valami. Van, hogy hónap végén csak krumplilevesre telik és fizetés előtti héten néha csak 500 Ft van a pénztárcámban. Egy-egy váratlanabb kiadás eléggé nehéz helyzetbe tud hozni, ugyanis megtakaritásunk nincs.

Ennek ellenére nagyon szeretnénk babát mind a ketten. Viszont félek, hogy nem tudunk neki megadni mindent.

Attól is tartok, hogy ha itt lesz a baba, akkor majd azért lesz lelkiismeret furdalásom, mert a férjemnek esetleg több munkát kell vállalni, hogy el tudjon tartani minket.

Biztos, hogy nagyon szeretnénk őt, de szabad vállalni ilyen körülmények között?


2008. okt. 17. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

nekünk sincs sok pénzünk, megtakarításunk se, sőt adósságunk is van. meg albiban is laktunk. nagyon szerettünk volna babát, és egy kis nehézség árán, de bele is vágtunk.

A nehézség: Odaköltöztünk a párom szüleihez. Ezáltal nem lehet sajna kikerülni hogy valamiképpen ne függjünk tőlük, meg hogy beleszólnak sokmindenbe, de azt mondtam, ezt kibírom, annak érdekében hogy pár hónapig összehúzzuk magunkat, és megteszünk mindent, hogy sajátba költözzünk, stb.

Nos, kb fél éve lakunk itt, én 21 hetes vagyok, és kezd minden jobbra fordulni.

Remélem ti is megoldjátok majd a helyzetet! :)

2008. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mi is vegiggondoltuk, az az igazsag, hogy 3 ev mulva sem lesz sokkal jobb a helyzet.. :S a baba leterhel anyagilag nagyon, az teny, en minden felesleges dolgot eladok, meg ilyenek, abbol teszek felre (tegyetek felre, es akkor nem terhel le annyira)

hany eves vagy? mert ugye az sem mindegy.

nekunk a veletlen segitett a dontesben, elszakadt a gumi, en a mai napig hiszem,hogy isteni jel volt, egymasra neztunk, es mondtuk, hogy na akkor mostantol babaproject :D

amugy a szereto csalad klises, de tobbet er a penznel

2008. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is mindig azt mondom, soha nem jön el a megfelelő pillanat, mert valami mindig hibádzik.


De, azért érdemes végiggondolni.

Ha most 2 fizetésből-szinte minden a számlákra megy akkor hogyan lesz ha gyeden/gyesen leszel.

Nem tudom mennyi lesz a gyeded-a kettőtök pénze (akkor) csak a számlákra lesz elég? Mert ha éppen hogy akkor nagyon néhéz lesz gazdálkodni.

Írod, hogy egy váratlan kiadás, háát, babáknál ez előfordulhat (és kevesebb pénzből, nehezebb megoldani) pl. egy hirtelen betegség (de sose legyen ilyen).

Amíg szopizik addig nincs gond, de ha tápszer kell-elég dréga... és a pelus...igaz, utóbbiból vannak olcsóbban és kifejezetten jók...


DE amit előttem írtak, nem tudtok valamelyikőtök szüleihez költözni, máris megmarad az albérlet díja.


De most sokan mondunk sokfélét, az biztos. Ezt Neked kell érezni, látni. A férjeddel kell ezt megbeszélni, hogy mi az az áldozat ami még belefér, és mi az az anyagi kiadás/kiesés amit még elbír a családi kassza.

2008. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi is albérletben laktunk, hiába szerettünk volna nagyon babát rá kellett jönnünk, hogy nem megy, mert ha mi ketten két fizetésből hónapról hónapra éltünk, akkor egy fizuból hárman? És az albérletből nagyon könnyen le lehet csúszni, mert bármikor kirakhatnak és pici babával nem könnyű új lakást találni, pláne, ha nincs szülői segítség. Szóval össze húztuk a nadrágszíjjat, minden létező túlórát, hétvégi melót bevállaltunk, a lehető legkevesebbet próbáltunk költeni, még azt is meggondoltuk a boltban, hogy melyik kenyeret vegyük le a polcról..., de megérte, volt miért küzdeni. Másfél év alatt összespóroltunk annyit, hogy meglett a saját erő a hitelhez, így vidéken tudtunk venni egy kis házat. A férjem nagyon jó munkahelyet talált lent, én feljártam Pestre a munkahelyemre, amíg nem jött a baba és tettünk félre egy kis pénzt a Gyed alatti hónapokra. És most is örülök, hogy nem albérletbe szültem, mert akárki akármit mond nagyon sokba kerül egy baba, és általában akkor fogy el a pelus, a tápszer, amikor már csak 1 ezres van a pénztárcádban hónap végén és Te hiába bírnád ki azt a pár napot fizuig zsíros kenyéren, a babának nem mondhatod ezt. Egy gyerek nagy felelőség és a szülőnek kell mindent megtenni azért, hogy ne a létbizonytalanságba szüljön. Ha az albérletből nem is tudtok kikecmeregni mindenképp próbáljatok meg félre tenni, hogy legyen mihez nyúlni hónap végén. Sokan laknak 40-50 éves korukban is albérletben, mert tényleg ördögi kör és nehéz mellette lakásra is spórolni, de nem lehetetlen, függetlenül ettől vannak gyerekeik és tisztességesen felnevelik őket. Szóval ezt nektek kell eldönteni, de az, hogy gyereket szeretnétek csak egy lépés, tenni kell érte, hogy meg is valósulhasson.
2008. okt. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, nagyon át kell gondolni. Mi is hasonló cipőben jártunk. Végül múlt hónapban sikerült vennünk egy saját lakást, de természetesen hitelből, svájci frank alapon. Na ennek a hitelnek a törlesztője egy hónap alatt több mint 10ezer forinttal nőtt, a babánk meg egy héten belül jön elvileg. Szóval nem lesz könnyű... De azt se felejtsd el, hogy a gyereknek nem csak attól lesz jó, hogyha sok pénzetek van, mindenekelőtt szeretetre és törődésre van szüksége!
2008. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!