Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Májusban elváltam a férjemtől....

S.ildi kérdése:

Májusban elváltam a férjemtől. Megállapította a bírónő a gyerektartást. Az gyermekem apja nem fizet, és most végrehajtóhoz fordultam. Azt mondta,6.600 Ft. -ért bejegyzik a tulajdoni lapra a földhivatalnál. Így is megelőlegezi az állam?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 06:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az állami megelolegezest feltétele legalább 6 havi nem teljesítés es legalább 1 nemleges foglalási jegyzék. A földhivatali bejegyzés nem számít. A megelolegezesnek van jövedelem határa is, ha az felett vagy, nem kaphatod. Azt tudnod kell, hogy az eljárás megindítása azzal jár, hogy a gyamhivatal rendőrségi feljelentést tesz a ferjed ellen kiskorú veszélyeztetése, tartás elmulasztása miatt.
2013. jan. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy az előttem szóló írta de tudnod kell hogy az államtól csak 6 évig fogsz kapni gyerek tartást.Azt is úgy hogy ha lejár a 3 év akkor megint kell menni a behajtóhóz hogy próbálja meg behajtani az apán és ha az sem sikerül akkor megint kapsz egy jegyző könyvet és utána kapod meg megint 3 évre
2013. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!