Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Állami gondozású gyermek...

Állami gondozású gyermek örökbe fogadása esetén az állam mnnyivel támogatja?

Figyelt kérdés
Kortól és nentől függetlenül, ha örökbe fogadok egy gyereket, akkor onnéttól kezdve nekem kell eltartanom, vagy az állam támogatja, hogy nevelem? Vagy ez hogy működik, hogy kell ezt elképzelnem?
2012. szept. 30. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökbe fogadsz egy gyereket, akkortól kezdve saját gyerekednek számit, ugyannyi támogatást kapsz, mintha te lettél volna a biológiai szülöje, többet nem.
2012. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha nevelő szülőnek jelentkezem, akkor mennyit adnak? és választatom a gyereket, vagy egyet kapok és slusz?
2012. szept. 30. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Már ne haragudj, de ha ezt pénzkereseti lehetőségnek tekinted, akkor inkább ne csináld.
2012. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
A hivatásos nevelőszülők 6-7-8 gyereket nevelnek egyszerre kvázi főállásban, ez az ő munkájuk. Nem te választod a gyerekeket és nem csecsemőket fogsz kapni.
2012. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy nem csecsemőket kapok, de én ismerek olyan nőt, akinél egy illetve két gyerek van. és nem 7.
2012. szept. 30. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem muszáj több gyereket kihozni, viszont a testvéreket nem szokták szétválasztani, szóval ott vagy viszed mindegyiket, vagy egyiket sem.

A támogatás mértékét nem tudom, viszont elég szigorúan elszámoltatják a nevelőszülőt, hogy a pénz a gyerekekre legyen költve.

2012. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. okt. 1. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!