Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED-et lehet újra igényelni...

GYED-et lehet újra igényelni (szeptemberig még járna! ), ha munkanélküli leszek, de már felvették a gyereket bölcsibe?

Figyelt kérdés

Febr 1 beszoktatással bölcsis lesz a fiúnk, akkortól pedig a GYED-et nem kaphatom már ugye. Lemondanám, de ma szólt a főnököm, hogy bocsi, mégsem vesznek vissza február közepétől, amikortól GYES-t igényeltem volna.

Úgy tudom, hogy ha munkanélkülire bejelentem magam, attól még GYED-et is lehet igényelni. Igaz ez? Nekem elvileg még szeptemberig járna a GYED, ami jobb volna, mert sajnos a bölcsi 35ezer/hó (állami!!), a GYES pedig tudjuk mennyi.. :(( Most mit tegyek??


2013. jan. 15. 00:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem járhat a bölcsibe ha kapsz gyedet. Törvény tiltja.
2013. jan. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
munkanelkuli mellett nem jar GYED. A munkaltatod KOTELES visszavenni ha a gyereked nincs 3 eves!!! En epp most jartam meg a kalvariamat, szigoru feltetelei vannak, hogy fel tudjon mondani! Kozos megegyezest nehogy alairj!!
2013. jan. 15. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs új munkád, szerintem akkor jársz a legjobban, ha maradsz GYED-en és csak szeptembertől viszed bölcsibe a gyereket.
2013. jan. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
jaja maradj GYEDen ha csak teheted! 2012.07.01-től már nem kell a munkáltató beleegyezése a Fizetés nélküli szabadságigényhez, elég ha küldesz nekik egy nyilatkozatot, hogy a gyermeked gondozása céljából az adott időpontig (a gyerek 2 éves kora) fizetésnélkülin vagy,
2013. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem jár a munkanélküli és a gyed együtt, plusz a fiad nem mehet bölcsibe, ha gyedet kapsz.


Maradj vele otthon 2 éves koráig, és szoktasd szeptembertől bölcsibe.


Amúgy olyan nincs, hogy mégsem vesz vissza. Írj egy levelet, hogy ekkortól kezdve lemondod a fizetés nélküli szabidat, számolja ki a szabadságaidat, és tájékoztasson, mikor állhatsz ténylegesen munkába. 60 nap után vagy megkezded a szabikat, vagy dolgozni kezdesz.


Viszont ha így teszel, akkor a munkáltató akkor tehet ki a kicsi 3 éves koráig, ha felajánl egy másik pozíciót, amit nem fogadsz el, vagy ha nincs a képesítésednek megfelelő munkakör.


Lényeg: hogy semmit ne írj alá.

2013. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos azt mondta a bölcsi igazgató, hogy ha ezt a lehetőséget visszamondjuk, akkor ne is számítsunk arra, hogy szeptemberben bekerülhet. Úgyhogy kész tények elé állítottak.. :(

Ami pedig a törvényt illeti, én úgy tudom és jártam már milliószor körbe, hogy az új Mt miatt (lásd 66.paragrafus), sajnos igenis kirakhatnak "betöltetlen pozíció hiányában". A helyemre felvettek embert, s kettőt a vezetőség pedig nem enged. (őt meg nem fogják kirúgni miattam)

Ha vissza is vesznek, van 30 nap védelmi idő, ezalatt elkezdem a szabik letöltését, ha letelt a 30 nap, már mondhatják, hogy ki leszel rúgva,s el is indulhat a felmondási idő. Én több, mint 5 éve vagyok itt, igy jár végkielégítés is, ha visszamegyek, akkor szumma 5 havi bérrel leszek beljebb, de utána nincs tovább.

Annyiban voltak "rendesek", hogy felajánlották, hogy akár ezt a pénzt 1 összegben is odaadják, de akkor lenne közös megegyezés.. Tehát elvileg rosszul vagy rosszabbul nem járnék.. Igy is azt mondjátok, hogy ne írjak alá semmit?

2013. jan. 15. 13:26
 7/12 anonim ***** válasza:
És, ha kirúgnak, akkor felveszik a gyereket bölcsibe? Elvileg csak akkor járhat a gyerek bölcsibe, ha dolgozol.
2013. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Menj munkajogászhoz mihamarabb.
2013. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

a bölcsi a kezdés után 2 hónappal kér munkáltatóit, de azt mondták, hogy ha időközben megszűnnek valakinek az állása, akkor csak lepapírozzák, hogy ez van és keres munkát..

kitenni valószínűleg nem fogják a gyereket..

2013. jan. 15. 13:39
 10/12 anonim ***** válasza:

ide is leírom, nem csak privibe:

NINCS OLYAN, HOGY BETÖLTIK A HELYEDET AMÍG GYEDEN VAGY, TÉGED MEG NEM VESZNEK VISSZA!!!!!

2013. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!