Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki dolgozik vagy dolgozott...

Ki dolgozik vagy dolgozott olyan helyen, ahová a gyermekét bevihette magával munkába?

Figyelt kérdés

Az állatok kategóriában van egy ilyen kérdés, csak állatokra vonatkoztatva.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3886353-dolgo..


Jöttek is sorba a válaszok, hogy hány és hány helyre vihetik magukkal a kutyáikat a dolgozók. Ez biztos nagyon örvendetes fejlemény...de vajon ugyanezek a munkáltatók azt is megengednék, hogy a munkavállaló bevigye magával a gyermekét, akár állandóan, akár csak a nyári tanszünet hónapjaiban, az óvoda, bölcsi egy hónapos leállása alatt?


Én ilyennel még nem találkoztam. Még a tanárnő ismerősöm sem vihette be az iskolába az ovis gyerekét, amikor az óvoda nevelés nélküli munkanapot hirdetett...(pedig tényleg csak egyetlen egy napról lett volna szó, és az egy gyermeknevelési intézmény volt). Én is csak egyszer próbálkoztam egy nyári nap és csak fél napra (mert délben már átvette volna tőlem a nagyi), de hogy mit kaptam én ezért a főnöktől!!!


Most jól esne, ha jönnének a válaszok sorban, hogy ki mindenki viheti boldogan és felszabadultan a munkahelyére a kisgyermekét, csak hogy ne érezzem úgy, hogy ma már sokkal többet ér egy kutya egy gyermeknél...


2013. jan. 16. 03:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteg helyen van gyermekmegörző munkahelyeken.
2013. jan. 16. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyetlen egy konkrétumot mondj légyszíves, mert ez így semmit sem ér.


Ja és ne olyat, hogy a szomszéd szobában esetleg vigyáznak rá, hanem, hogy ott lehet veled az íróasztalodnál, melletted ülhet/állhat/guggolhat/játszhat.

Merthogy a kutyák ott heverhetnek a gazdi lábánál, asztala alatt...

2013. jan. 16. 04:35
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Én is most olvastam azt a kérdést, meg is lepődtem, hogy mi ez a választ, hogy van-e gyereketek? Most már értem az összefüggést.

Nos, szerintem azért nincs ilyen, mert a gyerek nem hagyná az anyukáját dolgozni, folyton hozzászólna az anyukájához, bújna hozzá, nem hagyná dolgozni. A kutya meg elvan az asztal alatt, nem hisztizik, nem magyaráz, ha a gazda dolgozik, megértő, nem nyaggatja, "alszik" egész nap.

2013. jan. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Bár neked meg gondolom kutyád nem volt még soha, ezért nem tudod, hogy olyan kb. mintha ott se lennének. Mert tényleg úgy tesznek, mintha aludnának. Leszámítva egy-két alapból virgoncabb fajtát, akik állandóan foglalkoztatást, mozgást igényelnek, de őket biztos, hogy nem tűrik meg a munkahelyeken. Állandóan levernének valamit, köröznének a szobában, ugatnának. Tehát csak a nyugisabb fajták lehetnek bent. Bár én még egy munkahelyet sem láttam, ahol bent lehettek a gazdákkal, az említett kérdésben is inkább csak kutyakozmetikába, állatkereskedésbe vihették, ahol még jól is mutat.
2013. jan. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

??

Van olyan kutya, aki elvan magában és van, aki állandóan nyaggatja a gazdáját.

Mint ahogy van olyan gyerek, aki elvan, ellegózik, színezget magában és van aki nyaggatja anyucit.


Az egyiknél csak az egyiket a másiknál csak a másikat feltételezed. Miért?

2013. jan. 16. 05:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak arra emlékszem, amikor én voltam gyerek, és néha bevitt anyu a munkahelyére, még a 90-es években. Mondjuk akkor már iskolás voltam, de még alsós, és volt, hogy apukám elvitt vérvételre, vagy fogorvoshoz délelőtt (mert ő később ment dolgozni), aztán lerakott anyu munkahelyén, ott voltam anyuval délutánig. Ja, anyukám gyógypedagógus, osztályfőnök volt akkoriban. Senki nem szólt érte neki, hogy miért vagyok ott, csendben színezgettem, rajzoltam, szünetben játszottam a gyerekekkel, ebből nem volt gond. Igaz, hogy ezek csak egyszeri alkalmak voltak, és tényleg nem voltam már nagyon kicsi.


A másik, hogy én most egyetemre járok, van egy öt éves fiam, őt párszor be kellett vinnem magammal, de hát ugye ez nekem nem a munkahelyem :) Ha mindig vinném, lehet, hogy nem néznék jó szemmel, de tényleg csak kivételes esetekben vittem, például amikor szintén kivételes alkalomból bent kellett maradnom hatig, mert bizonyos teendőket meg kellett beszélni. A tanár csodálkozott ugyan, de nem szólt semmit, a gyereknek meg a lelkére kötöttem, hogy üljön csendben és rajzoljon, nem is volt vele gond. Viszont azt vettem észre, hogy az egyetemen azért néha pár oktató is beviszi a gyerekét, igaz, nem olyankor, amikor órát tart, de az irodákban szoktam látni őket, illetve a könyvtárban is láttam már ott dolgozó gyerekét.

2013. jan. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én munkahelyemen lehet, nyilván nem minden nap, de ha az ember épp nem tud 1-2 napot sehogy megoldani, akkor nem szólnak érte. Sőt, most már lesz baba-mama szoba is, ami kifejezetten az ilyen alkalmakra való, anyuka ott tud dolgozni a baba mellett a laptopjával. van ilyen, csak nem gyakori. úgy hívják hogy családbarát munkahely :)
2013. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a gyereked is elfekszik csöndben az asztal alatt napi 8 órát ,elég ebédidőben kimenni vele 10 percre visszatérünk rá :)

Van gyerekem is kutyám is.

Kutya mellet tudok a munkámra koncentrálni ,gyerek mellet nem.

Az állatok jelenléte jó tesz a munkahelyi légkörnek.

2013. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!